VIDEO Fanúšikovia opäť v akcii: Derby Manchestru United s Liverpoolom znovu predchádzali nepokoje

Fanúšikovia Manchestru United pred šlágrom s Liverpoolom opäť protestovali proti americkým majiteľomFanúšikovia Manchestru United pred šlágrom s Liverpoolom opäť protestovali proti americkým majiteľom Zdroj: SITA/AP/Dave Thompson

MANCHESTER - Derby futbalistov Manchestru United s Liverpoolom opäť sprevádzali nepokoje. Pred arénou Old Trafford protestovali vo štvrtok fanúšikovia "červených diablov" a žiadali odchod amerických majiteľov klubu. Problémy s príchodom autobusu na štadión mali mať hráči Liverpoolu, no podľa posledných informácií televízie BBC sú už v dejisku stretnutia.

Šláger 34. kola Premier League sa mal hrať už pred dvoma týždňami v nedeľu, no po protestoch ho museli presunúť na tento štvrtok. Približne dve hodiny pred výkopom totiž vtrhli na štadión priaznivci United, ktorí sa rozhodli takýmto spôsobom vyjadriť protest proti rodine Glazerovcov. Asi dve stovky z nich vnikli na trávnik, niektorí odpálili aj dymovnice. Duel sa tak nemohol začať, hráči oboch tímov boli aj niekoľko minút po plánovanom začiatku stále na hoteli, pretože sa k štadiónu nemohli dostať.

Tentokrát bola pred štadiónom v hojnom počte zastúpená polícia, no opäť prišli aj stovky priaznivcov United a zapaľovali svetlice a dymovnice. Ako uvádza BBC, objavili sa informácie, že tímový autobus Liverpoolu mali nespokojní fanúšikovia zablokovať pred hotelom. Podľa posledných správ sú však už hráči oboch tímov na štadióne a prestížny zápas by sa mal odohrať. Výkop bol naplánovaný na 21.15 h.

Priaznivci rekordného anglického majstra žiadali odchod Glazerovcov, ktorí chceli zapojiť klub do projektu vznikajúcej Európskej Superligy. Americkí podnikatelia sú vlastníkmi "červených diablov" od roku 2005.

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 9
Viac o téme: Manchester United Old Trafford Liverpool FC
  • Autor: © Zoznam
  • VIDEO: YouTube
  • Zdroj: TASR