Slovenky v Prahe spoja svoje sily: Najlepšia basketbalistka Bálintová mieri za trénerkou Hejkovou

Barbora Bálintová v súboji s HolandskomBarbora Bálintová v súboji s Holandskom Zdroj: TASR - FIBA

PRAHA - Český basketbalový klub ZVVZ USK Praha rozšíril v rámci svojho tímu slovenskú enklávu. K trénerke Natálii Hejkovej sa pridala 26-ročná reprezentačná rozohrávačka Barbora Bálintová. S klubom podpísala ročný kontrakt.

Najlepšia slovenská basketbalistka za rok 2020 prichádza k účastníkovi Európskej ligy (Euroligy) po trojročnom pôsobení v poľskej Arke Gdyňa. Bálintová sa v tomto klube vypracovala na európsku hviezdu medzi rozohrávačkami, čo dokumentuje aj bohatá zbierka úspechov. Stala sa dvakrát majsterkou Poľska, získala Poľský pohár a tiež poľský Superpohár. V 28 zápasoch tamojšej EBLK mala priemer 10,6 bodu, 3,5 doskoku, 6,9 asistencie a 1,4 zisku. Svoje líderské schopnosti prichádza teraz dokázať do klubu, ktorý patrí k širšej špičke Euroligy.

"Som veľmi šťastná, že prichádzam do tímu ZVVZ USK Praha, ktorý už dlhé roky úspešne pôsobí v Eurolige. Je to pre mňa veľká vec, že budem súčasťou tohto tímu. Bude mi cťou pracovať s legendou, akou Natália Hejková je, ktorá je najlepšou trénerkou histórie ženského basketbalu. Preto ma teší, že si praje, aby som bola súčasťou jej tímu. Pre USK Praha som sa rozhodla preto, lebo mám v mojej kariére najvyššie ciele. Myslím si, že USK Praha si každý rok zaslúži byť vo Final Four Euroligy. To je aj môj cieľ na ďalšiu sezónu. Budem sa snažiť hlavne o to, aby som pomohla tímu dosiahnuť čo najlepšie výsledky. Myslím si, že je to správny krok v mojej kariére. Tím hrá veľmi dobre, páči sa mi a vyhovuje mi tento štýl hry, ktorým sa prezentuje. A tiež sa teším, že budem znova v tíme s Tejou Oblakovou, s ktorou som pôsobila v Košiciach," citovala Bálintovú oficiálna klubová webstránka.

Nová posila pražského celku si momentálne plní reprezentačné povinnosti, s družstvom Slovenska sa pripravuje na júnové majstrovstvá Európy v Španielsku a Francúzsku.

Viac o téme: Natália Hejková Barbora Bálintová ZVVZ USK Praha
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR