VIDEO Gólové hody na Old Trafforde: Liverpool triumfoval v šlágri s Manchestrom United

Mohamed Salah a rozhodca Anthony TaylorMohamed Salah a rozhodca Anthony Taylor Zdroj: SITA/AP/Jon Super

MANCHESTER - Futbalisti FC Liverpool triumfovali vo štvrtkovom šlágri 34. kola Premier League na pôde Manchestru United 4:2 a posilnili si šance na zisk miestenky v Lige majstrov. V tabuľke sa posunuli pred West Ham na piate miesto a strácajú už iba štyri body na Chelsea, ktorá si momentálne drží štvrtú priečku znamenajúcu účasť v skupinovej fáze LM 2021/2022. Oproti Londýnčanom navyše odohrali o jeden zápas menej. "The Reds" vyhrali na Old Trafforde prvýkrát od roku 2014.

United sa ujali vedenia po 10 minútach hry, Aaron Wan-Bissaka našiel v šestnástke Bruna Fernandesa, ktorého strelu si zrazil kolenom do vlastnej brány Nathaniel Phillips. V 27. minúte Eric Bailly na hranici pokutového územia "skosil" Phillipsa a rozhodca ukázal na biely bod. Po zásahu VAR si však situáciu preveril na videu a uznal, že domáci obranca ako prvú odkopol loptu a až potom trafil protihráča, takže penaltu odvolal. Liverpool však stihol ešte v prvom polčase otočiť skóre. V 34. minúte vyrovnal Diogo Jota, ktorý pätičkou usmernil do brány strelu Phillipsa, a v nadstavenom čase sa presadil hlavičkou Roberto Firmino.

Brazílsky útočník hneď po zmene strán pridal svoj druhý gól a "The Reds" viedli 3:1. Manchester v závere zvýšil obrátky, Marcus Rashford znížil, Mason Greenwood mal na nohe vyrovnanie, no Liverpool tlak ustál. V závere spečatil triumf z protiútoku Mohamed Salah. Manchester, ktorý mal už miestenku do dávnejšie LM istú, si na druhom mieste tabuľky stále drží štvorbodový náskok pred tretím Leicestrom.

Everton si skomplikoval boj o miestenku do pohárovej Európy, keď iba remizoval v dohrávke 19. kola na pôde Astony Villy 0:0. V tabuľke figuruje na ôsmej priečke, na konte má 56 bodov rovnako ako Tottenham, ktorý si drží siedmu pozíciu znamenajúcu účasť v Európskej konferenčnej lige 2021/2022. Villa je na 11. mieste.

Premier League - dohrávka 19. kola:

Aston Villa - Everton 0:0

34. kolo:

Manchester United - FC Liverpool 2:4 (1:2)
Góly: 10. B. Fernandes, 68. Rashford – 45+3. a 47. Firmino, 34. Diogo Jota, 90. Salah

Viac o téme: Manchester United Liverpool FC