Gerrard odhalil tajomstvo svojej trénerskej kariéry: S pomocou sa obrátil na rivala z Manchestru United!

Steven Gerrard na lavičke RangersSteven Gerrard na lavičke Rangers Zdroj: SITA/AP/Scott Heppell

BRATISLAVA - Ikona Liverpoolu a súčasný kouč Glasgowa Rangers Steven Gerrard prezradil, že sa obrátil na legendárneho Sira Alexa Fergusona, aby s ním konzultoval nejaké trénerské otázky.

Bývalý kapitán Liverpoolu a ex-reprezentant Albionu zahájil svoju trénerskú kariéru úspešne, keďže s Rangers dokázal vyhrať škótsky ligový titul. Gerrard vo svojich slovách vzdal Fergusonovi veľkú poctu.

"Prezradím tajomstvo. Mal som niekoľko súkromných rozhovorov s Fergusonom. Od okamihu, keď som zavesil kopačky na klinec, rivalitu sme odložili bokom. Mal som na neho otázky týkajúce sa riadenia tímu. Sir Alex sa počas rozhovorov správal fantasticky. V jednej chvíli by som bol najradšej, keby som s ním mohol o tom diskutovať pri šálke kávy. Nemusel mi venovať svoj čas, ale zachoval sa úžasne. Z jeho strany to bolo fantastické správanie. Najmä vzhľadom na to, že sme boli veľkí súperi. Ukazuje, aký je to veľký človek. Sir Alex je nielen skvelý manažér, ktorého všetci poznáme,“ vyhlásil s úctou Gerrard na adresu svojho dávneho veľkého rivala. Informovalo o tom periodikum Sky Sports.

Bývalý tréner Manchestru United Galéria fotiek (2) Zdroj: SITA/Richard Heathcote/Pool via AP

Viac o téme: Sir Alex Ferguson Steven Gerrard
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: Športky