Ďalší český borec na hlavnej karte UFC! Som rád, tentoraz nespím v skrini...

David DvořákDavid Dvořák Zdroj: Instagram/David Dvořák

BRATISLAVA - 22. mája sa bude v Las Vegas konať akcia s názvom UFC Fight Night - Font vs Garbrand, v hlavnej karte nebude chýbať ani český MMA fighter David Dvořák. V mušej váhe sa predstaví aktuálna jednástka rankingu proti brazilskému bojovníkovi Raulianovi Paivovi.

Dvořák má aktuálne na konte skóre v UFC 2-0, keď na body porazil Jordana Espinosu a Bruna Silvu. Celkovo má na konte tento komplexný zápasník 15 výhier v rade a aktuálne sa na pripísanie si ďalšej pripravuje v Amerike. "Dva dni už sme s tímom v LA a čaká nás tu jedna z posledných častí prípravy. Ubytovanie máme vcelku parádne, takže som celkom rád, že teraz nespím v skrini ako posledne a mám vďaka tomu aj trošku svojho kľudu vo vlastnej izbe. Aj keď musím uznať, že výklenok pod schodami mal svoje čaro," konštatoval Dvořák na svojom instagrame. 

Raulian Paiva (20-3) má v UFC o niečo bohatšie skúsenosti, po tom, čo sa do tejto organizácie dostal na základe víťazstva v "Dana White´s Tuesday Night Contender Series Brazil" nad Allanom Nascimentom, v prvých dvoch galavečeroch slávnej organizácie svoje zápasy prehral. Aktuálne ale ťahá sériu dvoch výhier, pričom jedenkrát zvíťazil knokautom v druhom kole. 

Pre Dvořáka by tretia výhra v rade mohla byť odrazovým mostíkom pre následný súboj s borcom top päťky, odkiaľ to už do titulového zápasu nie je ďaleko. Pred ním si ešte v rankingu ale samozrejme na súboj so šampiónom Deivesonom Figueiredom brúsia zuby Askar Askarov, Brandon Moreno (s ktorým posledne Figueiredo zápasil) či Alexandre Pantoja. 

Viac o téme: UFC David Dvořák
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: športky

Súvisiace články