Vráti sa Cristiano Ronaldo do Sportingu Lisabon? Jeho agent to vidí takto!

Cristiano RonaldoCristiano Ronaldo Zdroj: SITA/AP/Andrea Bressanutti/LaPresse

TURÍN – Cristiano Ronaldo to nemá v Turíne na ružiach ustlané. Aj keď sa s Juventusom tešil zo zisku dvoch majstrovských titulov, na triumf v Lige majstrov to ani v jednom prípade nestačilo. V stále prebiehajúcej sezóne sa "stará dáma" neobvykle trápi aj v domácej v Serii A, kde okupuje len piatu priečku a v ohrození je tak aj jej účasť medzi európskou elitou.

Ideálne futbalové obdobie nezažíva ani portugalský ofenzívny klenot, a to aj napriek faktu, že s 28 gólmi kraľuje tabuľke strelcov. Jeho družina sa totiž topí v problémoch, preto nečudo, že sa vynorili špekulácie o možnom odchode Ronalda z Apeninského polostrova.

Otázka je jasná. Kam si to držiteľ piatich Zlatých lôpt namieri?

Návrat do Realu Madrid či Manchestru United? Čo taký Paríž Saint-Germain? A nenastal vhodný čas na presun do Ameriky?

Ronaldo je aj vo veku 36 rokov jedným z najproduktívnejších útočníkov a o jeho služby je záujem z každého kúta sveta. Logicky by sa mohol javiť návrat do Realu, odkiaľ v lete 2018 prestúpil do Turína, aby čelil novej výzve a zbieral ďalšie trofeje.

Čítajte aj: Opustí Cristiano Ronaldo Juventus? Matka portugalskej superstar je pre to odhodlaná urobiť všetko!

Vylúčiť nemožno ani odchod do Parku Princov, prípadne na Old Trafford, kde pôsobil v rokoch 2003 až 2009. Manchester United sa od jeho odchodu dramaticky zmenil a dnes je len tieňom toho slávneho giganta z čias magického trénera Sira Alexa Fergusona.

Presvedčiť by ho ale mohla aktuálna sezóna, ktorá priniesla viditeľný progres "červených diablov", vedených portugalským špílmachrom Brunom Fernandesom, ktorého Ronaldo veľmi dobre pozná z národného tímu "Selecao".

Cristiano Ronaldo Galéria fotiek (3) Zdroj: TASR/AP/Fabio Ferrari/LaPresse

V hre je aj prestup za veľkú mláku, no vzhľadom na nemalé ambície rodáka z Madeiry hrávať top súťaž sveta, súperiť s tými najlepšími futbalistami a zabojovať o svoju šiestu "ušatú trofej", nám táto možnosť pripadá ako najmenej pravdepodobná.

Návrat na miesto, kde sa to všetko začalo?

A čo tak návrat do materského klubu? Presne s touto alternatívou prišla aj matka Cristiana Ronalda Dolores Aveiro, ktorá sa vyjadrila, že si so svojim synom chce sadnúť a pokúsiť sa ho presvedčiť, aby sa vrátil tam, kde sa jeho unikátny futbalový príbeh začal. Do Sportingu Lisabon.

"Porozprávam sa s ním a pokúsim sa ho presvedčiť, aby sa vrátil už budúci rok na štadión Alvalade," povedala pre TVI 24. Veľkému kambeku by mohol nahrávať aj fakt, že Sporting po dlhých 19 rokoch ovládol Primeira Ligu a kvalifikoval sa tak do Ligy majstrov.

Kapitán Sportingu Lisabon Sebastián Galéria fotiek (3) Zdroj: TASR/AP/Pedro Rocha

Túto hypotézu ale okamžite vyvrátil jeden z najpovolanejších mužov, Ronaldov agent Jorge Mendes: "Cristiano sa v tomto lete do Sportingu nevráti. Je hrdý na majstrovský titul, ale zatiaľ neplánuje návrat domov," ozrejmil pre portugalský web Record.

Nuž, bude zaujímavé sledovať, kam povedú kroky jedného z najlepších futbalistov histórie. A či vôbec zmení dres, napokon, jeho kontrakt s Juventusom Turín sa končí až v júni 2022.

Viac o téme: Cristiano Ronaldo Manchester United Real Madrid Paríž Saint-Germain Sporting Lisabon Jorge Mendes
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: Športky/Patrik Seman

Súvisiace články