VIDEO Ani Dúbravka tomu nezabránil: Manchester City rekordom prepísal v Anglicku históriu!

Martin Dúbravka pri strele Ferrana TorresaMartin Dúbravka pri strele Ferrana Torresa Zdroj: SITA/AP/Peter Powell

MANCHESTER - Futbalisti Manchestru City ozdobili svoju majstrovskú sezónu v anglickej lige rekordom. Vďaka víťazstvu 4:3 v Newcastli si pripísali dvanástu vonkajšie výhru za sebou, čo sa doteraz nepodarilo žiadnemu tímu nielen v Premier League, ale v žiadnej zo štyroch najvyšších súťaží v Anglicku.

Navyše možno našli nástupcu kanoniera Sergia Agüera, ktorý v lete po desiatich rokoch klub opustí. Piatkovú výhru zariadil hetrikom dvadsaťjedenročný španielsky útočník Ferran Torres, ktorý do City prišiel vlani v auguste z Valencie za 23 miliónov eur. Vo svojej prvej sezóne v anglickom tíme dal zatiaľ 13 súťažných gólov.

"Celú sezónu hrá fantasticky, je to pre nás neskutočná posila. Je mladý a môže nastupovať vpredu na troch postoch," chválil svojho krajana tréner Pep Guardiola. "Má neuveriteľné nábehy, ale možno by sme mali uvažovať o tom, že by hral útočníka, pretože kedykoľvek na tejto pozícii nastúpi, má skutočne čuch na góly," povedal španielsky kouč.

Torres uviedol, že sa v prvej sezóne na ostrovoch hlavne učil. "Premier League sa veľmi líši od toho, na čo som bol zvyknutý, je to veľmi fyzická súťaž. Ale myslím, že som sa adaptoval dobre a každý deň sa zlepšujem," vyhlásil futbalista, ktorý má na konte desať reprezentačných štartov a šesť gólov.

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 5
Viac o téme: Pep Guardiola Manchester City Newcastle United Martin Dúbravka Ferran Torres
  • Autor: © Zoznam
  • VIDEO: Digi Sport, YouTube
  • Zdroj: ČTK