Volejbalistky zakončili kvalifikáciu v Nitre s kontumačnou výhrou: Fínsko nemohlo nastúpiť

Oslavy slovenských volejbalistiekOslavy slovenských volejbalistiek Zdroj: TASR/Henrich Mišovič

NITRA - Záverečné stretnutie slovenských volejbalových reprezentantiek na druhom turnaji D-skupiny kvalifikácie ME v Nitre s Fínskom sa v sobotu večer neuskutoční. Fínske zdravotnícke autority nariadili družstvu hostí karanténu vzhľadom na výskyt jedného pozitívneho prípadu na koronavírus v tíme. Slovenky si tak na záver kvalifikačných bojov pripísali kontumačné víťazstvo 3:0.

Skupinu ovládli so šiestimi výhrami a plným počtom 18 bodov. Fínky si postup z druhej priečky vybojovali v piatok výhrou 3:1 nad Čiernou Horou.

"Počas dnešného dňa sme túto situáciu intenzívne riešili s predstaviteľmi CEV aj fínskou stranou. Vzniknutá situácia nás veľmi mrzí, aj s ohľadom na náš národný tím, ktorý prišiel o možnosť kvalitnej medzinárodnej konfrontácie a fanúšikov, ktorí sa tešili na dnešný volejbalový večer pri televíznych obrazovkách. Členovi fínskeho tímu, samozrejme, želáme bezproblémový priebeh ochorenia a celej fínskej výprave po uplynutí karantény bezpečný návrat domov. Dovtedy budeme plne nápomocní pri zabezpečení všetkých potrieb našich hostí," povedal pre web svf.sk riaditeľ turnaja Marek Prokeš.

Slovenky spečatili postup na ME už vo štvrtok, keď si na úvod domáceho turnaja poradili s Čiernou Horou (3:0), v piatok zdolali v troch setoch aj Kosovo. Na európskom šampionáte sa predstavia opäť po dvoch rokoch a celkovo piatykrát v histórii (2003, 2007, 2009, 2019, 2021). Záverečný turnaj ME sa uskutoční od 18. augusta do 4. septembra v Srbsku, Bulharsku, Chorvátsku a Rumunsku, žreb základných skupín je na programe vo štvrtok 20. mája v Belehrade. Informovala oficiálna stránka Slovenskej volejbalovej federácie.

Kvalifikácia ME 2021 žien - D-skupina - druhý turnaj - Nitra - sobota:

SLOVENSKO - Fínsko 3:0 (0, 0, 0) kontumačne

Čierna Hora - Kosovo /17.30 h/

Tabuľka D-skupiny:

1. SLOVENSKO 6 0 18:1 18 b - istý postup na ME

2. Fínsko 4 2 13:9 11 b - istý postup na ME

3. Čierna Hora 1 4 6:12 4 b

4. Kosovo 0 5 0:15 0 b

Viac o téme: Volejbal Slovensko Fínsko
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR