VIDEO Neapol sa výhrou nad Fiorentinou priblížil k Lige majstrov, AC len remizovalo s Cagliari

Victor Osimhen v súboji o loptuVictor Osimhen v súboji o loptu Zdroj: SITA/AP/Marco Bucco/LaPresse

NEAPOL - Futbalisti AC Miláno zakopli v nedeľňajšom zápase predposledného 37. kola Serie A, keď iba remizovali doma s Cagliari 0:0. Milánčania sa posunuli na tretiu priečku v tabuľke pred Neapol, no majú rovnako 76 bodov a len o jeden viac ako piaty Juventus Turín. V záverečnom zápase sezóny sa stretnú s druhou Atalantou Bergamo.

SSC Neapol zvíťazil na pôde AC Fiorentina 2:0 a zvýšili si šance na účasť v Lige majstrov. Hostia sa ujali vedenia v 56. minúte zásluhou Lorenza Insigneho. Ten síce nepremenil nariadenú penaltu, no brankár vyrazil loptu len pred seba a taliansky útočník z dorážky rozvlnil sieť. O jedenásť minút neskôr si domáci Lorenzo Venuti nešťastne zrazil loptu do vlastnej siete a tak hostia vyhrali 2:0. Slovenský stredopoliar Stanislav Lobotka, ktorému nedávno chirurgicky odstránili mandle, nefiguroval na súpiske SSC.

Radosť hráčov SSC Neapol Galéria fotiek (2) Zdroj: TASR/AP/Marco Bucco/LaPresse

Futbalisti Sassuola zvíťazili na ihrisku poslednej Parmy 3:1 a ešte stále živia malú nádej na účasť v Európskej konferenčnej lige. Z ôsmeho miesta strácajú na postupovú siedmu priečku, ktorú drží AS Rím, dva body.