VIDEO Tottenham sa dotiahol na šiesty West Ham, Everton zakopol s posledným Sheffildom

Radosť futbalistov TottenhamuRadosť futbalistov Tottenhamu Zdroj: SITA/AP/Shaun Botterill

LONDÝN - Futbalisti Tottenhamu Hotspur zvíťazili v nedeľňajšom zápase 36. kola anglickej Premier League nad Wolverhampton Wanderers 2:0. O presné zásahy sa postarali Harry Kane, ktorý strelil 22 gól v ligovej sezóne, a Pierre-Emile Höjbjerg.

Spurs poskočili na 6. miesto tabuľky, na konte majú 59 bodov, rovnako ako siedmy West Ham.
Crystal Palace FC zvíťazili doma nad Aston Villou 3:2, keď otočili nepriaznivé polčasové skóre 1:2.

Everton prehral doma s posledným Sheffieldom United 0:1 a skomplikoval si šance na prienik do pohárovej Európy. Dve kolá pred koncom figuruje na ôsmom mieste tabuľky o tri body za duom Tottenham, West Ham. O triumfe Sheffieldu rozhodol už v 7. minúte Daniel Jebbison.