VIDEO Borussia si zaistila účasť v Lige majstrov, Lipsko remizovalo s Wolfsburgom

Erling Haaland Erling Haaland Zdroj: SITA/AP/Michael Probst

MAINZ - Futbalisti Borussie Dortmund zvíťazili v nedeľňajšom zápase predposledného 33. kola nemeckej bundesligy na ihrisku Mainzu 3:1 a v nasledujúcej sezóne si zahrajú v Lige majstrov. Borussia, ktorá vyhrala piaty duel v najvyššej súťaži v sérii, má na konte 61 bodov a neskončí horšie ako na štvrtom mieste tabuľky. To zaručuje účasť v skupinovej fáze LM.

Dortmund položil základ nedeľňajšieho víťazstva nad trinástym tímom tabuľky už v prvom polčase, keď ho poslali do dvojgólového vedenia Raphael Guerreiro a Marco Reus. V 80. minúte zvýšil Julian Brandt, no v závere pokazil domácim čisté konto z penalty Robin Quaison.

Vo večernom zápase medzi Lipskom a Wolfsburgom sa zrodila remíza 2:2. Domáci už mali istotu účasti v LM, Wolfsburg si ju zaistil vďaka nerozhodnému výsledku. VfL figuruje na 4. mieste tabuľky so 61 bodmi, piaty Frankfurt stráca kolo pred koncom súťaže štyri a predstaví sa v Európskej lige. Lipsko skončí na druhej priečke.

FSV Mainz 05 - Borussia Dortmund 1:3 (0:2)
Góly: 90.+1 Quaison (z 11m) - 23. Guerreiro, 42. Reus, 80. Brandt

RB Lipsko - VfL Wolfsburg 2:2 (0:2)
Góly: 51. Kluivert, 78. Sabitzer (z 11m) - 12. a 45.+1 Philipp

Viac o téme: Borussia Dortmund FSV Mainz 05 RB Lipsko