Studenič o pozícii lídra tímu: Nehádžem na seba tlak, odohral som pár zápasov v NHL

Marián Studenič Marián Studenič Zdroj: TASR - Radovan Stoklasa

RIGA - Do dejiska tohtoročného šampionátu elitnej kategórie odletela historicky najmladšia slovenská hráčska výprava. Vekový priemer 28-členného mužstva je 24,75 rokov, čo je o štvrť roka menej, ako mal dosiaľ najmladší slovenský tím na MS 2001. Až 13 z 28 hráčov zažije premiérovo atmosféru majstrovstiev sveta, ktoré štartujú v piatok 21. mája.

"Zažil som tom doma počas MS 2019. Nebol som možno až taký mladý ako niektorí terajší chalani, ale bol to môj prvý veľký turnaj. A veľmi mi pomohol. Či už z herného hľadiska, či už z hľadiska skúseností. Vtedy sme mali k dispozícii viac hráčov z NHL. Tento rok máme mladý tím, ale chalani sú rýchli, draví a hladní po úspechu,“  povedal pre hockeyslovakia.sk Marián Studenič.

Ten tento rok debutoval v NHL a mal by byť jedným z ťahúňov tímu. Svoju úlohu si uvedmouje, ale udržuje si nadhľad. "Nehádžem na seba nejaký veľký tlak. Odohral som pár zápasov v NHL, po ktorých mi spadol kameň zo srdca, že mám to za sebou a nikto mi nikdy nemôže povedať, že som to nedokázal. Dostal som novú motiváciu. Upokojil som sa, splnil si prvý cieľ a teraz mám pred sebou ďalší. Som pripravený zobrať na seba zodpovednosť aj na majstrovstvách sveta. Pripravený budem v hocijakej situácii, keď mi tréner povie, aby som šiel na ľad." Slováci sa v otvárací deň v rámci bojov v A-skupine stretnú od 19.15 SELČ s Bielorusmi.

Viac o téme: Slovensko Marián Studenič
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR, športky