Je*ať pápeža! VIDEO oslavujúceho Kamaru so spoluhráčmi rozzúrilo aj fanúšikov Glasgow Rangers

Glen Kamara (vľavo) a Joe Aribo s majstrovskou trofejouGlen Kamara (vľavo) a Joe Aribo s majstrovskou trofejou Zdroj: Profimedia

GLASGOW - Fínsky futbalista škótskeho Glasgow Rangers, ktorý pred nedávnom v zápase Európskej ligy obvinil českého futbalistu Ondřeja Kúdelu z rasizmu, rozzúril aj vlastných fanúšikov. Tých poriadne pobúrilo video z osláv majstrovského titulu, na ktorom sa aj Kamara dopustil podľa nich neprijateľného rasistického správania.

Na sociálnych sieťach sa objavilo video z majstrovských osláv futbalistov Glasgowu Rangers, pri ktorých aj Kamara spieva známy hit Sweet Caroline, ale s trošku pozmeneným textom. Do pesničky zakomponovali vulgárnu urážku pápeža a celý prípad už rieši aj polícia. 

Popevok "Sweet Caroline - Fuck the Pope" je narážkou na rozličnosť vo viere dvoch najväčších glasgowských rivalov. Kým Glasgow je vyznávačom protestantskej viery, odveký rival Celtic zas katolíckej. Vulgárny text na adresu pápeža ale odsúdili aj vlastní priaznivci škótskeho majstra, ktorí sa pochopiteľne najviac pustili do Kamaru, ktorý nechýba medzi zúčastnenými. Ten totiž nedávno obvinil futbalistu pražskej Slavie Ondřeja Kúdelu z rasizmu. "Vidím tam Glena Kamaru? To je ten, ktorý obvinil niekoho z rasizmu a potom spieva rasistické urážky? Pokrytec a rasista," naložil mu jeden z fanúšikov.

Časť fanúšikov ale tvrdí, že ide len o podvrh a človek v drese Kamaru nie je skutočne fínsky futbalista, v každom prípade sa celou vecou už zaoberá škótska polícia, ktorá skúma videonahrávku: "Vieme o tom videu, na ktorom hráči Rangers počas sobotňajších osláv údajne používajú sektárske výrazy. Teraz všetko vyhodnocujeme."

Majstrovské oslavy Glasgowa po dlhých desiatich rokoch očiernilo aj násilné správanie fanúšikov, ktorí sa po odovzdaní trofeje na námestí George Square mlátili vzájomne do hláv fľašami, šplhali po lampách, použivali pyrotechniku ​​a vyvolávali potýčky s policajtami. Ich správanie odsúdila aj premiérka Nicola Sturgeonová.

Viac o téme: Glasgow Rangers Ondřej Kúdela Glen Kamara
  • Autor: © Zoznam
  • VIDEO: Twitter
  • Zdroj: Športky