Megazápasu Joshua - Fury hrozí odklad: Toto je dôvod! V hre je viacero scénarov

Tyson Fury a Anthony JoshuaTyson Fury a Anthony Joshua Zdroj: SITA/AP/Isaac Brekken/Nick Potts

LONDÝN - Augustovému súboju o titul absolútneho majstra sveta v superťažkej hmotnostnej kategórii medzi britskými boxermi Anthonym Joshuom a Tysonom Furym hrozí odklad. Nezávislý arbiter totiž rozhodol, že Fury musí ešte pred ním absolvovať odvetu s Američanom Deontayom Wilderom o titul organizácie WBC. Informovala o tom agentúra AFP.

Rozhodnutie Daniela Weinsteina síce nie je právoplatné, no v prípade, že sa strany nedohodnú na riešení situácie, môže vyústiť až do súdneho pojednávania. Hraničný termín na uskutočnenie tretieho vzájomného duelu stanovil na 15. septembra.

Podľa ESPN či The Athletic však existuje hneď niekoľko možných scenárov, ktoré by nemuseli ohroziť augustový duel. Wilder by si napríklad mohol dohodnúť právo na súboj s jeho víťazom, či vzdať sa zápasu úplne za finančnú kompenzáciu.

Duel o všetky štyri najprestížnejšie opasky (WBA, IBF, WBO a WBC) medzi Joshuom a Furym je naplánovaný na 14. augusta. O všetky štyri hlavné tituly sa bude v superťažkej váhe bojovať po prvý raz v histórii. Predchádzajúcim nesporným šampiónom bol ďalší Brit Lennox Lewis v rokoch 1999 až 2000, vtedy však na tento post nebolo potrebné držať aj opasok WBO.

Viac o téme: Tyson Fury Anthony Joshua
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR