VIDEO Chelsea zvládla kľúčový šláger s Leicestrom, Manchester City aj United zaváhali

Jorginho a jeho gólové oslavyJorginho a jeho gólové oslavy Zdroj: SITA/AP/(Catherine Ivill

LONDÝN - Futbalisti FC Chelsea zvíťazili v šlágri predposledného 37. kola anglickej Premier League nad Leicestrom City 2:1 a v tabuľke sa posunuli na tretie miesto. Pred piatym Liverpoolom vedú o štyri body, vlaňajší majster má však k dobru stredajší zápas v Burnley. Leicester je štvrtý o bod za Chelsea.

Londýnčania odplatili "líškam" sobotňajšiu prehru 0:1 z finále anglického FA Cupu vo Wembley a posilnili si šance na zisk miestenky do Ligy majstrov 2021/2022.  "The Blues" otvorili skóre v 47. minúte po hlavičke nemeckého obrancu Antonia Rüdigera. V 67. minúte zvýšili Jorginho z pokutového kopu na 2:0: Leicestru sa podarilo už iba znížiť vďaka Kelechimu Iheanachovi.

Gólové oslavy futbalistov Chelsea Galéria fotiek (11) Zdroj: SITA/AP/(Catherine Ivill

Futbalisti Manchestru United iba remizovali so zostupujúcim Fulhamom a stále si definitívne nezaistili 2. priečku v anglickej Premier League. Leeds uspel 2:0 v Southamptone a drží si teoretickú možnosť postúpiť do európskych súťaží.

Brighton už s istotou účasti v súťaži aj v budúcom ročníku otočil súboj s novým majstrom Manchestrom City z 0:2 na 3:2. Rozhodujúci gól dal v 76. minúte Daniel Burn, keď dorazil do siete vlastný pokus, ktorý predtým vyrazil brankár Ederson.

Premier League - 37. kolo:

Chelsea Londýn - Leicester City 2:1 (0:0)
Góly: 47. Rüdiger, 67. Jorginho (z 11 m)  - 76. Iheanacho

Brighton & Hove Albion FC - Manchester City 3:2 (0:1)
Góly: 50. Trossard, 72. Webster, 76. Burn - 2. Gündogan, 48. Foden, ČK: 10. Cancelo (City)

Manchester United - FC Fulham 1:1 (1:0)
Góly: 15. Cavani - 76. Bryan