Boj o LM v Premier League vrcholí: Chelsea urobila dôležitý krok, kartami môže zamiešať Liverpool

Gólové oslavy futbalistov ChelseaGólové oslavy futbalistov Chelsea Zdroj: SITA/AP/(Catherine Ivill

LONDÝN - O titule i zostupujúcich je v najvyššej anglickej futbalovej súťaži rozhodnuté, no odpovedať treba ešte na otázku kvalifikácie do Ligy majstrov. Istotu majú iba manchesterské kluby City a United, najbližšie k definitíve má Chelsea. "The Blues" zvládli dôležitý zápas s priamym konkurentom Leicestrom City, keď v utorok zvíťazili 2:1. V tabuľke figurujú na treťom mieste o štyri body pred piatym Liverpoolom, ktorý stráca na štvrtý Leicester tri body, ale má zápas k dobru.

Záverečný program ligy dáva miernu výhodu Liverpoolu, ktorý v stredu nastúpi na ihrisku šestnásteho Burnley a v poslednom kole privíta trinásty Crystal Palace. Leicester uzavrie ročník doma proti Tottenhamu a Chelsea sa predstaví na pôde Aston Villy. Do konečného poradia môže prehovoriť aj skóre ako kritérium pri rovnosti bodov a , Liverpool má v súčasnosti tesnú výhodu pred "líškami" +1. Chelsea má však na zisk miestenky do LM jeden pokus navyše, keď si zahrá vo finále proti Manchestru City, víťaz automaticky získa právo účasti v buducosezónnej edícii Ligy majstrov.

Gólové oslavy futbalistov Chelsea Galéria fotiek (6) Zdroj: SITA/AP/(Catherine Ivill

Chelsea v utorkovom zápase dominovala a prvýkrát rozvlnila sieť už v prvom polčase, ale VAR neuznal gól Tima Wernera pre ruku. V úvode druhého polčasu sa už mohli hráči domácich tešiť, keď sa po rohovom kope presadil Antonio Rüdiger. V 65. minúte padol v šestnástke Leicestru Werner a VAR zaúradoval po druhý raz, tentokrát rozhodol v prospech Chelsea a nariadil jedenástku. Jorginho nezaváhal a pridal druhý zásah "The Blues". Napokon bol víťazný, keďže v 76. minúte skorigoval Kelechi Iheanacho. V nervóznom závere si domáci postrážili dôležité body a tréner Thomas Tuchel mohol byť spokojný. Okrem výkonu ho potešila aj divácka návšteva, keď na tribúnach mohlo byť osemtisíc fanúšikov: "Sme radi, že sme mohli hrať pred divákmi, bol to veľký rozdiel. Podali sme dobrý výkon a zaslúžene sme vyhrali." Nemecký tréner však nechcel preceňovať výsledok a pripomenul, že jeho tím čaká ešte veľa práce: "Nie je čas na oslavy, naša práca sa neskončila. Máme pred sebou dva dôležité zápasy."

Tréner Leicestru Brendan Rodgers nechcel dostať svojich hráčov pod tlak, hoci túži po účasti v LM. Aj prípadné piate miesto považuje za uspokojivé vyústenie sezóny. "Hovorím to stále. Hráči majú za sebou skvelú sezónu, no tá sa skončí až po 38. kole. V poslednom zápase musíme vyhrať a uvidíme, ako to dopadne. Aj keby sme nepostúpili do Ligy majstrov, stále to bude dobrá sezóna," povedal bývalý tréner Liverpoolu pre BBC.

Viac o téme: Premier League Leicester City Chelsea FC