Brighton prekvapivo zdolal majstrovský Manchester City, mestský sused United len remizoval s Fulhamom

Hráč Brightonu Dan Burn sa teší z gólu do siete Manchestru CityHráč Brightonu Dan Burn sa teší z gólu do siete Manchestru City Zdroj: TASR/Gareth Fuller, Pool via AP

MANCHESTER - Kým Leicester, Chelsea a Liverpool ešte bojujú o ligové umiestnenie, manchesterské kluby sa môžu plne sústrediť na finále európskych súťaží. City ani United však neuspeli, "modrí" prehrali v Brightone 2:3 a "červení" doma iba remizovali so zostupujúcim Fulhamom 1:1.

Obaja pritom od úvodu viedli, "Citizens" dokonca v 50. minúte už 2:0. Brighton však využil presilovku, keď v 10. minúte putoval predčasne do šatne Joao Cancelo. "Hrať v oslabení v Brightone bolo náročné, musíme sa poučiť a zlepšiť pred finále LM. Po našom druhom góle sme, žiaľ, rýchlo inkasovali a potom sme už boli príliš unavení a neustáli sme tlak súpera," konštatoval tréner City Pep Guardiola.

Aj kormidelník United Ole Gunnar Solskjaer berie výsledok s Fulhamom ako výstrahu pred finále Európskej ligy s Villarrealom. "Červení diabli" prišli pred 10.000 divákmi na Old Trafford o dva body v 76. minúte. "Myslím si, že to bol budíček. Musíme byť efektívnejší," poznamenal Solskjaer.

Na snímke uruguajský útočník Galéria fotiek (2) Zdroj: TASR/AP/Phil Noble, Pool

Na lavičke Fulhamu bol aj slovenský brankára Marek Rodák. Jeho tím sa s určitosťou po tejto sezóne rozlúči s elitou, ale tréner Scott Parker sa tešil z čiastkového úspechu proti istému vicemajstrovi: "Boli sme fantastickí a dosiahli sme dobrý výsledok. Prísť na Old Trafford a hrať pre 10-tisíc fanúšikmi bolo náročné, ale podali sme dobrý výkon a som na tím hrdý."

Viac o téme: Manchester United Premier League Manchester City