VIDEO Hviezdy PSG oslavujú ďalšiu trofej: Vo finále francúzskeho pohára zdolali Monaco

Hráči Paríž Saint-Germain oslavujú triumf vo francúzskom poháriHráči Paríž Saint-Germain oslavujú triumf vo francúzskom pohári Zdroj: SITA/AP/Christophe Ena

PARÍŽ - Futbalisti Paríža Saint-Germain zvíťazili v stredajšom finále nad AS Monaco 2:0 a získali francúzsky pohár. Z titulu sa tešili už štrnástykrát a sú rekordéri súťaže.

Parížania sa na Stade de France ujali vedenia v 19. minúte, keď Kylian Mbappé prihral loptu voľnému Maurovi Icardimu a ten ju doklepol do odkrytej siete. Gólu predchádzala veľká chyba jedného z obrancov Monaca, ktorý stratil loptu pred vlastnou šestnástkou. Na ďalší presný zásah sa čakalo do 81. minúty, Ángel di María potiahol loptu okolo niekoľkých protihráčov, prestrčil ju Mbappému a ten pred brankárom nezaváhal.

PSG môže získať domáce double, v lige figuruje pred posledným kolom na druhom mieste tabuľky o bod za Lille.

AS Monaco - Paríž St. Germain 0:2 (0:1)
Góly: 19. Icardi, 81. Mbappé

Viac o téme: Paríž Saint-Germain AS Monaco