Žreb rozhodol o osude Sloveniek: Na majstrovstvách Európy proti Chorvátkam, Taliankam či Maďarkám

Na snímke radosť slovenských volejbalistiek po zisku boduNa snímke radosť slovenských volejbalistiek po zisku bodu Zdroj: TASR - Pavel Neubauer

BELEHRAD - Slovenské volejbalistky sa na tohtoročných majstrovstvách Európy predstavia v C-skupine. V Zadare sa stretnú s domácimi Chorvátkami, Taliankami, Bieloruskami, Maďarkami a Švajčiarkami. Rozhodol o tom štvrtkový žreb v Belehrade.

Šampionát, ktorý sa začne 14. augusta a potrvá do 4. septembra, sa po dvoch rokoch opäť uskutoční v štyroch krajinách a s 24 účastníkmi. Okrem Chorvátska v Srbsku, Bulharsku a Rumunsku. Do osemfinále preniknú z každej skupiny štyri najlepšie družstvá, Slovenky v prípade postupu čaká sťahovanie do Belehradu a v osemfinále súper z A-skupiny. Informoval o tom web Slovenskej volejbalovej federácie svf.sk.

Každý z hostiteľov ME si pred žrebom mohol vybrať do skupiny jeden tím, Chorvátsko si zvolilo Taliansko. Zostávajúcich 16 účastníkov rozdelili do štyroch košov podľa umiestnenia v rebríčku CEV, Slovenky išli do osudia z druhého koša.

Slovenské volejbalistky sa na ME predstavia piatykrát v ére samostatnosti (2003, 2007, 2009, 2019, 2021), v kvalifikačnej skupine bez prehry nechali za sebou Fínky, Čiernohorky a Kosovčanky. Pred dvoma rokmi dosiahli zverenky Marca Fenoglia na domácom šampionáte v Bratislave historický úspech postupom do osemfinále a v konečnom poradí obsadili 12. miesto.

Žreb základných skupín ME žien 2021 (18. augusta-4. septembra):

A-skupina (Belehrad/Srb.): Srbsko, Azerbajdžan, Rusko, Belgicko, Francúzsko, Bosna a Hercegovina
B-skupina (Plovdiv/Bul.): Bulharsko, Poľsko, Nemecko, Španielsko, Česko, Grécko
C-skupina (Zadar/Chor.): Chorvátsko, Taliansko, Bielorusko, SLOVENSKO, Maďarsko, Švajčiarsko
D-skupina (Kluž/Rum.): Rumunsko, Turecko, Holandsko, Ukrajina, Fínsko, Švédsko

Rámcový program turnaja:
18.-26. augusta: základné skupiny (Belehrad, Plovdiv, Zadar, Kluž)
28.-30. augusuta: osemfinále (Belehrad, Plovdiv)
31. augusta-1. septembra: štvrťfinále (Belehrad, Plovdiv)
3. septembra: semifinále (Belehrad)
4. septembra: finále, zápas o 3. miesto (Belehrad)

Viac o téme: Slovensko Majstrovstvá Európy
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR