Guardiola sa vo finále Ligy majstrov stretne s rozhodcom, ktorý ho vylúčil: Je to nová súťaž, nový zápas

Tréner Manchestru City Pep GuardiolaTréner Manchestru City Pep Guardiola Zdroj: SITA/Tibor Illyes/MTI via AP

MANCHESTER - Pep Guardiola sa vo finále futbalovej Ligy majstrov stretne s rozhodcom Antoniom Mateuom Lahozom, ktorý ho vo štvrťfinále súťaže v roku 2018 vylúčil. Podľa španielskeho trénera je však incident zo zápasu s FC Liverpool zabudnutý a on myslí iba na výkon svojho tímu. Manchester City sa o trofej pobije v Porte s FC Chelsea.

"Ani si neviete predstaviť, ako veľmi verím môjmu mužstvu. Absolútne ma nezaujíma, kto bude pískať, máme veľké sebavedomie a vieme, čo musíme spraviť," povedal Guardiola na margo rozhodcovskej nominácie.

"Citizens" však nemajú s Lahozom dobré skúsenosti. V roku 2018 vykázal krajana z lavičky, keď nesúhlasil s neuznaným gólom do siete Liverpoolu na domácom štadióne. "Je to špeciálny rozhodca. Rád sa stavia do opozície, keď má niekto názor, vždy ho má opačný. Vylúčil ma prísne, pretože som nič zlé nepovedal," pripomenula BBC vtedajšie slová španielskeho kouča. Rok predtým inkasoval od Lahoza červenú kartu aj útočník City Sergio Agüero v dueli s AS Monaco. "Je to nová súťaž, nový zápas," skonštatoval pred sobotným finále Guardiola.

Viac o téme: Pep Guardiola Manchester City Liga majstrov
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR