Ďalšia super správa! Slovák mieri do UFC: Buday musí poraziť najbližšieho súpera

BRATISLAVA - Martin Buday je jedným z vyvolených, ktorý bude mať šancu sa prebojovať do sveta UFC. V známej Dana White´s Contender Series bude môcť zaujať samotného prezidenta organizácie v zápase, ktorý sa bude konať 12.októbra.

Pre Budaya si organizácia pripravila zápas proti Hugovi Cunhovi z Brazílie, ktorý má na konte šesť triumfov v profikariére a do série si môže započítať aj jedno amatérske víťazstvo. Zatiaľ nezdolaný rodák z Rio De Janeiro vyhral trikrát spôsobom KO/TKO a trikrát na submusiu (vo všetkých prípadoch Rear Naked Choke).

Rovnako borec ťažkej váhy Martin Buday (7-1) už dávnejšie aj pre Športky potvrdil, že čaká na príležitosť, ktorá sa mu tentoraz naskytla. Pre Slováka, ktorý reprezentuje farby Spartakus Fight Gymu Trnava bude cesta na galavečer známej organizácie o to náročnejšia, že si musí najprv prejsť výzvou v Contenders. Ak by ale Bady dokázal vyhrať a súpera by pred limitom ukončil, kontrakt v UFC by bol hotovou vecou. "Veľmi sa teším, že som dostal túto možnosť a nenechám nič na náhodu. Verím, že bude druhý Slovák, ktorý bude hrdo reprezentovať našu krajinu a Spartakus Fight Gym v najlepšej lige sveta," konštatoval vždy vysmiaty a milý borec, ktorý si to určite zaslúži! 

Viac o téme: UFC Martin Buday Hugo Cunha
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: športky

Súvisiace články