O MS 2022 na Národnom futbalovom štadióne: Slováci proti Chorvátom a Cypru v Bratislave

Štefan Tarkovič počas tréningového procesuŠtefan Tarkovič počas tréningového procesu Zdroj: TASR/Michal Svítok

BRATISLAVA - Slovenskí reprezentanti odohrajú domáce zápasy kvalifikácie MS 2022 proti Chorvátsku (4. septembra) a Cypru (7. septembra) na Národnom futbalovom štadióne v Bratislave. V tomto asociačnom termíne absolvujú ešte kvalifikačný duel v Slovinsku (1. septembra v Ľubľane).

Zverenci trénera Štefana Tarkoviča majú zatiaľ na konte päť bodov, keď postupne remizovali na Cypre (0:0), doma s Maltou (2:2) a v Trnave zdolali Rusko (2:1). O účastníkoch budúcoročného "mundialu" sa rozhodne na jeseň, keď je na programe zvyšných sedem stretnutí v troch asociačných termínoch.

Pre slovenskú reprezentáciu to bude štvrtý a piaty zápas vo vynovenom stánku, predtým bol Národný futbalový štadión v Bratislave dejiskom stretnutí s Paraguajom (1:1), Českom (1:3) a Írskom (0:0, 4:2 po 11 m rozstrele).

V ére samostatného Slovenska sa na bývalom Tehelnom poli predstavili reprezentácie Chorvátska a Cypru. V apríli 1994 zdolal tím trénera Jozefa Vengloša Chorvátsko 4:1 po dvoch góloch Petra Dubovského, po jednom pridali Vladimír Kinder a Ľubomír Moravčík. V auguste 2000 zaznamenal tím vedený trénerom Jozefom Adamcom proti rovnakému súperovi remízu 1:1, autormi gólov boli Szilárd Németh a Boško Balaban. V októbri 2006 pod vedením Dušana Galisa zdolali Slováci v kvalifikácii ME 2008 Cyprus 6:1. Informovala o tom oficiálna stránka Slovenského futbalového zväzu (SFZ).

Viac o téme: Slovensko
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR