Hrubé individuálne chyby aj nezvládnuté striedania Česka: Proti Švédsku si to už nemôžeme dovoliť!

Lukáš Klok a Dmitri Znacharenko v súboji Česka s BieloruskomLukáš Klok a Dmitri Znacharenko v súboji Česka s Bieloruskom Zdroj: SITA/AP/Oksana Dzadan

RIGA - Obranca českej hokejovej reprezentácie Lukáš Klok nabáda pred dôležitým štvrtkovým zápasom na majstrovstvách sveta proti Švédsku k trpezlivosti. V hernom prejave českého tímu by mala nahradiť premotivovanosť, ktorá sa odrazila v nebývalo vysokom počte hrubých individuálnych chýb.

"Je potrebná trpezlivosť. Niečo sa nedarí, niekto to chce vziať sám na seba, ale to je práve tiež tá chyba. Chce to počkať si na správnu príležitosť a neplašiť sa," povedal Klok v on-line rozhovore s novinármi.

Na klzisku s veľkými rozmermi je každá malá chyba o to viditeľnejšia. "Keď sa chybuje na malom ihrisku, tak sú tam ďalší štyria hráči a chyba nie je tak viditeľná. Na veľkom je však ten priestor, ktorý musia tí ďalší štyria hráči obsadiť, ďaleko väčší," uviedol dvadsaťpäťročný ostravský rodák.

Popri zlej disciplíne a individuálnych hrúbkach doplatil tím aj na nezvládnuté striedania. "A je to jedno, či vystriedate zle proti Bielorusom, Rusom alebo Veľkej Británii. Môže to byť posledný tím a dokáže takú chybu potrestať. Tu na majstrovstvách sveta vie každý hráč zakončiť a tým pádom každá strela môže byť rozhodujúca," konštatoval Klok.

Zdôraznil, že vo štvrtok proti Švédom už žiadny priestor na chybu nebude. "Zajtra si už takú fatálnu chybu nemôžeme dovoliť, aj keď to sme si nemohli dovoliť ani prvý zápas proti Rusom ... Takéto chyby by sa vôbec nemali stávať. Verím však, že sme si takými veľkými a jednoduchými hrúbkami už prešli a teraz za tým pôjdeme každý zodpovedne," uviedol v stredu Klok.

Nie je podľa neho na škodu si problematické veci opakovať neustále dookola. "Myslím, že opakovanie je matka múdrosti. Pán Holaň starší vždy hovoril, že rovnaké veci robiť stále dookola nie je na škodu. Je jedno, či je to na mítingoch alebo si to vyjasníme medzi sebou. Je potom individuálne na každom, ako si to preberie a dá si to do hlavy," povedal Klok.

Švédi v Rige spôsobili doteraz zakaždým šok. Najprv prehrali s Dánmi a Bielorusmi, naposledy zdemolovali Švajčiarov (7:0). "Viac výsledkov nás tu už vydesilo, alebo teda skôr prekvapilo. Výsledky sú tu aj v iných zápasoch prekvapivé. Švédi sa samozrejme rozstrieľali proti Švajčiarom, tak dúfajme, že sa vystrieľali a tentoraz to zavrieme my," vyhlásil Klok.

Verí tiež, že výrazne zvýšenému tlaku na výsledky po doterajšom zisku iba dvoch bodov mužstvo nepodľahne. "Máme tu skúsených hráčov, ktorí odohrali veľké zápasy, čo vyhrali KHL, švajčiarsku ligu, extraligu ... Každý už hral také veľké zápasy. Samozrejme každý zápas na majstrovstvách sveta je veľký, ale myslím, že sa z toho nikto nepoloží a každý tam nechá všetko, čo môže," povedal Klok.

Viac o téme: Česko Švajčiarsko Lukáš Klok
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: ČTK