Slovenský futbal ranila tragická správa: Zomrel úspešný rozhodca Jozef Pavlík (†47)

Hlavný rozhodca Jozef Pavlík udeľuje žltú kartu hráčovi Ružomberka Branislavovi ĽuptákoviHlavný rozhodca Jozef Pavlík udeľuje žltú kartu hráčovi Ružomberka Branislavovi Ľuptákovi Zdroj: TASR/Branislav Račko

BRATISLAVA - Slovenský futbalový rozhodca Jozef Pavlík minulú sezónu ukončil svoju dlhoročnú úspešnú rozhodcovskú kariéru a dnes vo veku 47 rokov nečakane zomrel.

Pavlík, ktorý roky patril medzi absolútnu slovenskú rozhodcovskú špičku, prehral svoj životný zápas v nedožitých 48 rokoch, keď podľahol infarktu. Vždy usmiaty arbiter odvádzal perfektnú robotu na slovenských ihriskách. V republikových súťažiach sa to nazbieralo na 19 rokov, celkovo „pískal“ 28 sezón. Mal rešpekt u hráčov i trénerov, uznávali ho kluby, cenili si ho kolegovia rozhodcovia aj šéfovia príslušnej komisie. Finále Slovenského pohára rozhodoval len jediný raz, v jubilejnom 50. ročníku a v Nitre bol na hracej ploche dve hodiny plus jednenástkový rozstrel.

O rok, dva mesiace a tridsať dní potvrdil, že ako rozhodca končí. Mal možnosť požiadať o predĺženie aktívnej kariéry, ale nevyužil ju. Aj jeho manželka je tiež futbalová rozhodkyňa a dcérka Lilianka tak veľmi dobre vie, ako znie píšťalka. Pavlík sa presunul na BFZ, kde robil futbal poctivo ďalej.

Česť jeho pamiatke a úprimnú sústrasť najbližším. 

Viac o téme: Jozef Pavlík
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: Športky, sfz.sk
Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy