Smrť slovenského cyklistu nahnevala aj Vlhovú: Silný odkaz rodine a kritika bezohľadných šoférov!

Petra Vlhová Petra Vlhová Zdroj: TASR/Martin Baumann

BRATISLAVA - Slovensko tento týždeň zastihla smutná veľmi správa, keď pri dopravnej nehode zomrel profesionálny cyklista Adrián Babič. Len 24-ročný deaflympionik zomrel počas tréningu, keď neprežil zrážku s automobilom.

Táto tragická udalosť nahnevala nielen širokú verejnosť, ale aj slovenskú hviezdu zimných športov Petru Vlhovú, ktorá na sociálnej sieti opísala svoje pocity, pričom kritikou nešetrila na samotných šoférov.

"Nepoznám ho, ale úprimnú sústrasť všetkým jeho blízkym. Netuším vôbec čo sa stalo, ale niektorí vodiči jazdia ako idioti. Chcela by som vás poprosiť, aby ste brali ohľad aj na cyklistov," napísala aktuálna držiteľka veľkého glóbosu za víťazstvo v celkovom hodnotení svetového pohára.

Vlhová sa v podobnej situácii neraz sama ocitla, keďže bicykel používa v rámci tréningovej prípravy, ale pred arogantnými šoférmi sa musí mať na pozore. "Dnes na nás niekto trúbil spoza volantu, pekne ho pozdravujem," dodala nahnevaná Vlhová, ktorá vyjadrila veľkú podporu rodine zosnulého Adriána Babiča.

Smrť slovenského cyklistu nahnevala Galéria fotiek (2) Zdroj: Instagram/Petra Vlhová

Viac o téme: Petra Vlhová
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: Športky