Peter Sagan na Gire s pokutou: Zastrašovanie a nevhodné správanie voči ostatným jazdcom!

Peter SaganPeter Sagan Zdroj: SITA/AP/Marco Alpozzi

STRADELLA - Slovenský cyklista Peter Sagan z tímu Bora-Hansgrohe prišiel po 18. etape Giro d´Italia o 50 bodov v rebríčku Medzinárodnej cyklistickej únie (UCI) a dostal pokutu 1000 švajčiarskych frankov. Pretekárska jury uviedla ako dôvod sankcii "zastrašovanie, nevhodné správanie voči ostatným jazdcom".

Trojnásobný majster sveta však neprišiel o body v súťaži o cyklámenový dres a pred tromi záverečnými etapami má náskok 22 bodov pred Talianom Davidem Cimolaiom (Israel Start-Up Nation) a ďalšie tri pred Fernandom Gaviriom z Kolumbie (UAE Team Emirates). Sagan dostal trest údajne za to, že počas úvodných desiatok kilometrov štvrtkovej etapy, keď sa Bora snažila kontrolovať preteky, aby sa jeho súperi z bodovacej súťaže nedostali do úniku, blokoval niektorých pretekárov. Informoval o tom portál cyclingnews.com.

Únik sa v najdlhšej etape celých pretekov vytvoril až po takmer 60 km. Keď sa odtrhla vyše 20-členná skupina, Sagan, jeho kolega Daniel Oss a Filippo Ganna z tímu celkového lídra Ineos Grenadiers prišli na čelo pelotónu, aby zastavili ďalšie pokusy o úniky. "Dnes bola dôležitá etapa a cieľ bol nestratiť body v boji o cyklámenový dres. Udržali sme pod kontrolou šprintérov, ktorí boli blízko v poradí bodovacej súťaže. V piatok a v sobotu máme dve ťažké horské etapy," uviedol Sagan po etape.

"Bola to posledná a rozhodujúca etapa v boji o cyklámenový dres. Naša stratégia bola nechať ísť únik až do cieľa, alebo, ak by o to mali záujem aj iné tímy, držať únik na uzde a zabojovať vo finále. Boli sme pripravení na všetky možné scenáre aj bojovať o etapové víťazstvo," citoval Cycling News športového riaditeľa Bory Jána Valacha.

Únik si nakoniec vypracoval veľký náskok a zobral všetky body na rýchlostnej prémii i v cieli. Z víťazstva sa tešil domáci Alberto Bettiol (EF Education-Nippo).

Viac o téme: Peter Sagan Giro d'Italia
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR