Fanúšikovia penia od zlosti: VIDEO Za toto dostal Sagan trest a pokutu?

Peter SaganPeter Sagan Zdroj: SITA/AP/Gian Mattia D'Alberto

ABBIATEGRASSO - Slovenský cyklista Peter Sagan dostal za nespresnený incident vo štvrtkovej 18. etape Giro d'Italia pokutu 1000 švajčiarskych frankov a príde o 50 bodov v rebríčku UCI. Pretekárska jury oznámila, že trojnásobného majstra sveta potrestala za "zastrašovanie a nevhodné správanie k ďalším jazdcom", o body v súboji o cyklámenový dres ale neprišiel.

V poradí bodovacej súťaže pretekov vedie Sagan pred poslednou horskou etapou a záverečnou časovkou pred Talianom Davidom Cimolaiom o 22 bodov. Tretí Kolumbijčan Fernando Gaviria stráca ďalšie tri.

Trest sa môže vzťahovať k Saganovemu aktívnemu pôsobeniu v popredí pelotónu, v ktorom v úvode 18. etapy spolu s tímovým kolegom Danielom Ossom kontrolovali pokusy o únik. Po vytvorení 23-člennej skupiny, v ktorej nebol nikto, kto by ohrozoval jeho vedenie v bodovacej súťaži, naopak prispel k upokojeniu tempa hlavného poľa. Pelotón nakoniec došiel najdlhšiu etapu tohto ročníka s odstupom viac ako 23 minút za víťazom.

Peter Sagan počas etapy Galéria fotiek (2) Zdroj: Profimedia

Fanúšikovská stránka Petra Sagana v priebehu piatka zverejnila video, na ktorom by mohol byť inkriminovaný moment, za ktorý dostal slovenský jazdec trest a v komentároch sa okamžite rozprúdila vášnivá diskusia. "To snáď žartujú nie? Keď už na neho nebudú mať čo, tak mu dajú pokutu, že nedodržuje odstupy a nemá rúško nie?," zavtipkoval si diskutujúci Lukáš.

"Vôbec sa mi ale nepáči, že nie je nikto, kto by sa vyjadril k niektorým rozhodnutiam UCI, nie je nikto kto by to spochybnil, všetci sa tvária ako by sa nič nestalo. Apropo, takže tomu chápem teraz tak, že Filipo Ganna a Salvatore Puccio tiež budú pokutovaní, za to, že už 5 dni kontrolujú tempo pelotónu a nepustia nikoho z pelotónu do úniku?," vyjadril sa fanúšik Jakub a v podobnom duchu sa nesú aj ďalšie komentáre priaznivcov Sagana z celého sveta.

Viac o téme: Peter Sagan Trest
  • Autor: © Zoznam
  • VIDEO: Eurosport
  • Zdroj: ČTK, športky

Súvisiace články