Beckhamov klub s veľkým problémom: Inter Miami dostal rekordnú pokutu za porušenie pravidiel

David BeckhamDavid Beckham Zdroj: SITA/AP/Jose Sanchez

LOS ANGELES - Klub futbalovej MLS Inter Miami dostal od vedenia zámorskej profiligy rekordnú pokutu dva milióny amerických dolárov za porušenie pravidiel súťaže o rozpočte a súpiske. Priestupok súvisí s vlaňajším príchodom niekdajšieho francúzskeho reprezentanta Blaisa Matuidiho do klubu.

Spolumajiteľom a prezidentom Interu Miami je bývalý anglický futbalista David Beckham. Pri angažovaní Matuidiho klub porušil pravidlo o platovom strope, francúzsky stredopoliar mal vyšší príjem ako je stanovené a klub ho navyše nezaradil korektne do príslušnej kategórie hráčov s rozpočtovou výnimkou. Člen manažmentu Interu Jorge Mas preto musí zaplatiť pokutu 250.000 dolárov a bývalý śportový riaditeľ klubu Paul McDonough má v MLS zastavenú činnosť do konca roka 2022.

"Integrita našich pravidiel je svätá a je základným princípom súťaže. Kluby sú zodpovedné za dodržiavanie všetkých ligových predpisov," uviedol v stanovisku komisár MLS Don Garber. Pokuta pre Inter je najvyššia v histórii ligy, doteraz bolo maximom 150.000 dolárov pre majiteľa klubu Real Salt Lake Della Loya Hansena za nevhodné komentáre k vyjednávaniam o kolektívnej zmluve v roku 2015. Informovala agentúra AFP.

Viac o téme: David Beckham Blaise Matuidi Inter Miami
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR