Guardiolu dobehla snaha o ofenzívny perfekcionizmus: Horlivý učeň sa stal majstrom!

Hráči Chelsea oslavujú zisk titulu v Lige https://cms.sportky.zoznam.sk/img.fcgi?p=//80px/604985.jpgmajstrov Hráči Chelsea oslavujú zisk titulu v Lige https://cms.sportky.zoznam.sk/img.fcgi?p=//80px/604985.jpgmajstrov Zdroj: SITA/Michael Steele/Pool via AP

PORTO - "The Blues" na tróne pre európskeho klubového šampióna nahradili Bayern Mníchov. Finále LM bolo po dvoch rokoch opäť čisto anglickou záležitosťou. Pre City to bola premiéra vo finále najcennejšej klubovej súťaže, Londýnčania sa pri doterajších troch účastiach tešili z triumfu aj v roku 2012.

Ohlasy svetových médií po víťazstve Chelsea nad Manchestrom City (1:0) vo finále futbalovej Ligy majstrov 2020/2021:

BBC: "Chelsea po druhý raz vyhrala Ligu majstrov po zaslúženom víťazstve nad Manchestrom City v anglickom finále v Porte."

Daily Mail: "Guardiolu dobehla snaha o ofenzívny perfekcionizmus... jeho niekdajší horlivý učeň Thomas Tuchel sa stal tentoraz majstrom."

The Sun: "Havertz zariadil strhujúci triumf pre Tuchela v Lige majstrov, Guardiola to opäť nezvládol."

Kicker.de: "Havertz rozhodol o triumfe Chelsea, Tuchel sa stal po Kloppovi a Flickovi tretím nemeckým trénerom s víťazstvom v Lige majstrov za sebou."

ESPN: "Chelsea má druhý titul v Lige majstrov a obrala Guardiolu o premiérovú trofej v súťaži so City. V prvom polčase anglického finále rozhodol Kai Havertz."

Marca: "Oslňujúci prerod Chelsea. Od hlbokej krízy pod Lampardom až po triumf v Lige majstrov s Tuchelom."

AFP: "Chelsea rozprášila sen Guardiolovho Manchestru City o triumfe v Lige majstrov."

iDnes.cz: "Futbalisti Chelsea neboli favoriti, ale aj tak jasajú. Jediný gól šikovného Kaia Havertza rozhodol o tom, že londýnsky klub zdolal v anglickom súboji v Porte Manchester City."

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 14
Viac o téme: Pep Guardiola Chelsea Londýn Manchester City Thomas Tuchel
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR