Kvitová na Roland Garros ukázala srdce bojovníčky: S outsiderkou musela odvracať mečbal!

Petra KvitováPetra Kvitová Zdroj: SITA/AP/Thibault Camus

PARÍŽ - Ukrajinská tenistka Anhelina Kalininová sa prebojovala do 2. kola dvojhry na grandslamovom turnaji Roland Garros. V 1. kole vyradila nasadenú dvadsaťšestku Nemku Angelique Kerberovú 6:2, 6:4. Parížska šampiónka z roku 2016 znížila v druhom sete z 0:5 na 4:5, v koncovke však mala navrch Kalininová.

Ďalej ide aj druhá nasadená Japonka Naomi Osaková. Trojnásobná grandslamová víťazka zdolala Rumunku Patriciu Mariu Tigovú 6:4, 7:6 (4). Osaková pred začiatkom turnaja oznámila, že nebude komunikovať s médiami a zúčastňovať sa na tlačových konferenciách. Po postupe do 2. kola však súhlasila s krátkym pozápasovým rozhovorom priamo na kurte. "Na mojej hre na antuke musím ešte popracovať. Dúfam, že čím viac zápasov na nej odohrám, tým to bude lepšie. Center Philippa Chatriera je krásny. Doposiaľ som na ňom absolvovala iba dva duely, dúfam, že ich pribudne viac," uviedla Osaková.

Kvitová odvrátila mečbal

Úlohu favoritky potvrdila aj jedenásta nasadená Češka Petra Kvitová. Dvojnásobná wimbledonská šampiónka sa však proti Belgičanke Greetje Minnenovej dlho trápila. Za stavu 5:6 v druhom sete čelila pri vlastnom podaní mečbalu a v tajbrejku bola dve loptičky od prehry. Napokon zápas otočila a zvíťazila 6:7 (3), 7:6 (5), 6:1. Jej ďalšou súperkou bude Ruska Jelena Vesninová.

Petra Kvitová Galéria fotiek (6) Zdroj: SITA/AP/Thibault Camus