VIDEO Tampa s Černákom uspela na ľade Caroliny, gólová smršť v podaní Colorada

Gólová radosť hráčov Tampy Bay Gólová radosť hráčov Tampy Bay Zdroj: SITA/AP/Gerry Broome

CAROLINA - Hokejisti Tampy Bay ako obhajcovia Stanleyho pohára zvíťazili v prvom zápase finále Centrálnej divízie play off NHL na ľade Caroliny 2:1. Duel nedohral slovenský obranca hostí Erik Černák, ktorý zamieril do šatne 1:45 minúty pred koncom druhej tretiny po zákroku domácej dvojice Vincent Trocheck, Andrej Svečnikov. Podľa trénera Lightning Jona Coopera by však mal byť v poriadku.

Tampa sa ujala vedenia v polovici stretnutia zásluhou Braydena Pointa, o vyrovnanie sa postaral na začiatku tretej tretiny rovnako v presilovke obranca Jake Bean. Rozhodujúci gól strelil v 53. minúte Barclay Goodrow, ktorý strelil svoj prvý presný zásah v tohtoročnej vyraďovačke. Goodrow sa ukazuje byť hráč na dôležité momenty, tri z jeho štyroch gólov v play off v kariére boli víťazné. "Blake Coleman vyhral súboj pri mantineli, dostal sa ku mne puk, videl som Yanniho Gourdeho, ako mieri k bránke, takže som chcel vystreliť a vytvoriť pre neho šancu na dorážku. A ono si to našlo cestu do bránky," opísal Goodrow víťazný zásah.

Lightning opäť podržal brankár Andrej Vasilevskij, ktorý zneškodnil 37 striel súpera. Černák stihol pred zranením odohrať 12 a pol minúty, vyslal tri strely na bránku. Duel vynechal pre zranenie obranca "bleskov" David Savard, ktorého nahradil Luke Schenn. Caroline zasa chýbal švajčiarsky útočník Nino Niederreiter, ktorý utrpel zranenie na tréningu. Nahradil ho Cedric Paquette, ktorý vlani získal s Tampou Stanleyho pohár. "Po hernej stránke to bol z našej strany dobrý zápas, len sme urobili niekoľko mentálnych chýb. V niektorých veciach sa ešte musíme zlepšiť," poznamenal tréner Hurricanes Rod Brind’Amour.

V úvodnom stretnutí finále Západnej divízie triumfovalo Colorado na vlastnom ľade nad Vegas vysoko 7:1. Dva góly a asistenciu si v drese Avalanche pripísali kapitán Gabriel Landeskog aj Nathan MacKinnon. Štyri body za gól a tri asistencie nazbieral obranca Cale Makar. Brankár Avalanche Philipp Grubauer čelil 25 strelám, prekonal ho iba William Karlsson. "Po postupe cez 1. kolo sme mali dlhé voľno, no každý v tíme ho zobral vážne. Všetci sme boli pripravení a využili sme skvelý vstup do zápasu," spokojne konštatoval MacKinnon. Duel nedohral útočník hostí Mattias Janmark, ktorý sa v druhej tretine zranil pri bodyčeku Ryana Gravesa. Na toho si v tretej tretine "vyšliapol" Ryan Reaves, ktorý za to dostal trest do konca zápasu. "Play off je o tom, že musíte mať krátkodobú pamäť, čím skôr na prehru zabudnúť a pripraviť sa na ďalší zápas. Súper hral výborne, my sme neboli dostatočne dobrí," povedal pre nhl.com tréner Golden Knights Pete DeBoer. Druhý súboj série je naplánovaný v noci na štvrtok.

2. kolo play off NHL

CAROLINA HURRICANES - TAMPA BAY LIGHTNING 1:2 (0:0, 0:1, 1:1)
Góly: 42. Bean (Svečnikov, Fast) – 29. Point (Hedman, Kučerov), 53. Goodrow (Coleman). Brankári: Nedeljkovic - Vasilevskij, strely na bránku: 38:30, 16.299 divákov.
/stav série: 0:1/

COLORADO AVALANCHE - VEGAS GOLDEN KNIGHTS 7:1 (2:0, 4:1, 1:0)
Góly: 5. Rantanen (Toews, Makar), 11. Landeskog (Makar, Girard), 22. Saad (Ničuškin, Makar), 25. MacKinnon (Graves), 35. Landeskog (Rantanen, MacKinnon), 38. MacKinnon (Donskoi, Landeskog), 56. Makar (Jost, Burakovsky) – 35. Karlsson (Pacioretty, Marchessault). Brankári: Grubauer - Lehner, strely na bránku: 37:25, 10.489 divákov.
/stav série: 1:0/

Viac o téme: Tampa Bay Lightning Colorado Avalanche Carolina Hurricanes Vegas Golden Knights