Zidane necítil podporu a dôveru zo strany vedenia Realu: Mám dojem, že tieto veci neboli docenené

Zinedine ZidaneZinedine Zidane Zdroj: TASR/AP - Luca Bruno

MADRID - Zinedine Zidane rezignoval na post trénera futbalistov Realu Madrid, lebo mal pocit, že mu už klub nedôveruje. Francúzsky kouč to uviedol v otvorenom liste, ktorý v pondelok zverejnil denník AS.

"Odchádzam, pretože cítim, že klub už vo mňa nemá takú dôveru, akú by som potreboval. Neposkytuje mi takú podporu, akú potrebujem, aby som mohol niečo v strednodobom či dlhodobom horizonte vybudovať," napísal Zidane. Ten ukončil kontrakt po nevydarenej sezóne, v ktorej Real prvýkrát za 11 rokov nezískal žiadnu trofej. Boj o ligový titul prehral s Atléticom Madrid, v Lige majstrov stroskotal v semifinále na Chelsea Londýn. Jeho zmluva so španielskym klubom mala trvať až do júna 2022.

"Som rodený víťaz a bol som tu na to, aby som vyhral s tímom trofeje. No okrem toho ide vo futbale aj o ľudí, o emócie a mám dojem, že tieto veci neboli docenené, že nikto si neuvedomoval, že aj týmto spôsobom si veľké kluby udržiavajú svoju dynamiku. No všetko, čo som tu vybudoval a fungovalo na dennej báze, čo som priniesol smerom k vzťahu s hráčmi, na to všetko sa akoby zabudlo. Odchádzam, no nevyskakujem z lode a ani nie som unavený z trénovania," uviedol Zidane v otvorenom liste.

Bolo to jeho druhé pôsobenie na lavičke Realu, na ktorú prvýkrát zasadol v januári 2016. S tímom získal o rok neskôr majstrovský titul a priviedol ho aj k víťaznému hetriku v Lige majstrov. Z klubu odišiel v máji 2018 a vrátil sa opäť v marci 2019. V roku 2020 vybojoval s mužstvom ďalší španielsky titul i triumf v domácom Superpohári: "Chcel som, aby každý rešpektoval to, čo sme spoločne dosiahli. Chcel som, aby môj vzťah s klubom a jeho prezidentom (Florentinom Pérezom, pozn. red.) bol trochu odlišný, ako býva u iných trénerov. Nežiadal som o privilégiá, samozrejme, že nie, ale iba o trochu lepšiu pamäť."

Viac o téme: Real Madrid Zinedine Zidane
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR