Agüero už je hráčom Barcelony! Argentínsky kanonier podpísal zmluvu do roku 2023

Argentínsky futbalista Sergio Agüero prestúpil z Manchestru City do FC Barcelona.Argentínsky futbalista Sergio Agüero prestúpil z Manchestru City do FC Barcelona. Zdroj: TASR/AP/Joan Monfort

BARCELONA - Argentínsky futbalista Sergio Agüero prestúpil z Manchestru City do FC Barcelona. Tridsaťdvaročný útočník podpísal so španielskym klubom dvojročnú zmluvu s výstupnou klauzulou vo výške viac ako 100 miliónov eur. Informoval o tom internetový portál kicker.de.

"Všetci vieme, že Barcelona je najlepší klub na svete a ja som urobil veľké rozhodnutie. Dúfam, že tímu pomôžem," citovala slová hráča agentúra dpa. "Rád by som objal všetkých fanúšikov. Budem sa snažiť vydať zo seba maximum, aby sa mohli tešiť z môjho futbalového umenia. Mám predstavu, kde by som mohol hrať a pokúsim sa spoluhráčom pomôcť mojimi skúsenosťami," dodal Agüero.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by FC Barcelona (@fcbarcelona)

Argentínčan je so 184 gólmi rekordérom Premier League. Agüero sa do La Ligy vracia po dekáde. V rokoch 2006 až 2011 odohral 230 zápasov v drese Atletica Madrid s bilanciou 100 presných zásahov.

  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR