VIDEO Švajčiarsko si v poslednom zápase schuti zastrieľalo: Šesťgólová kanonáda proti Veľkej Británii

Gólová radosť hokejistov ŠvajčiarskaGólová radosť hokejistov Švajčiarska Zdroj: SITA/AP/Roman Koksarov

RIGA - Hokejisti Švajčiarska zakončili účinkovanie v základnej A-skupine na MS v Rige triumfom nad Veľkou Britániou 6:3. Dvoma gólmi sa so šampionátom rozlúčil britský útočník Liam Kirk, ktorý sa so siedmi zásahmi osamostatnil na čele tabuľky kanonierov.

Helvéti mali pred zápasom istú účasť vo štvrťfinále, v tabuľke neskončia horšie ako na 2. mieste. Preskočiť ich môžu iba Rusi, ktorých čakal večerný zápas proti Bielorusku (19.15 SELČ).

Švajčiari mali zápas pod kontrolou, hoci v prvej tretine Briti vedeli pohroziť z protiútokov. Skóre otvoril v 11. minúte Hofmann, ale už o 37 sekúnd neskôr Kirk vyrovnal. Náskok potom Švajčiarom vrátil obranca Loeffel. Hráči Británie v druhej časti vyrovnali, keď sa opäť presadil Kirk, ale tento gól Helvétov nakopol a postupne prekonali Bownsa ešte štyrikrát. Postupne sa presadili Alatalo, dvakrát Bertschy a Hischier. Do tretej tretiny poslali tréneri oboch tímov nových brankárov, napriek veľkej prevahe Švajčiarska inkasoval už iba Nyffeler z hokejky Connollyho.

A-skupina:

Švajčiarsko - Veľká Británia 6:3 (2:1, 4:1, 0:1)
Góly: 11. Hofmann (Corvi), 17. Loeffel (Scherwey, Siegenthaler), 31. Alatalo (Corvi, Hischier), 31. Bertschy (Scherwey), 37. Bertschy (Diaz, Scherwey), 38. Hischier (Kurashev) – 12. Kirk, 26. Kirk (Richardson, Hammond), 54. Connolly (Kirk, Hammond). Rozhodovali: Fraňo, Šír - Hynek, Ondráček (všetci ČR), vylúčení: 3:4 na 2. min., navyše Müller (Švaj.) 10 min za vrazenie na mantinel, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0.

Švajčiarsko: Berra (41. Nyffeler) – Diaz, Müller, Loeffel, Siegenthaler, Untersander, Moser, Alatalo – Ambühl, Hofmann, Corvi – Hischier, Kurashev, Herzog – Meier, Vermin, Andrighetto – Scherwey, Mottet, Bertschy – Rod

Veľká Británia: Bowns (41. Whistle) – D. Phillips, O'Connor, Richardson, Tetlow, Swindlehurst, Clements, Ehrhardt – Kirk, Hammond, Connolly – Perlini, Dowd, Lake – Myers, Duggan, J. Phillips – Lachowicz, Hook, Venus – Betteridge

Liam Kirk, autor dvoch gólv V. Británie: "Sme sklamaní z výsledku, ale pocit z turnaja je určite dobrý. Nie sme najšikovnejší tím a ani najrýchlejší, ale máme najväčšie srdce, najviac túžby a vášne."

Gregory Hofmann, strelec prvého gólu Švajčiarska: "Viem, že dal veľa gólov. Je to dobrý hráč, dnes to ukázal. Som rád, že sme sa dostali do play off, teraz musíme veriť v naše schopnosti. Uvidíme, ako ďaleko sa môžeme dostať."

Viac o téme: Švajčiarsko Veľká Británia