VIDEO Rusko nepripustilo žiadne zaváhanie: Presvedčivé víťazstvo, v štvrťfinále proti Kanade!

Ruskí hráči oslavujú gól Ruskí hráči oslavujú gól Zdroj: SITA/AP/Oksana Dzadan

RIGA - Tím Ruského olympijského výboru (ROC) sa stal víťazom základnej A-skupiny na MS v Rige. Vo svojom poslednom zápase v skupine zdolal Bielorusko 6:0 a vo štvrtkovom štvrťfinále sa stretne s reprezentantmi Kanady.

Rusi nazbierali v siedmich dueloch 17 bodov, mali najlepšiu ofenzívu i defenzívu, prehrali iba jeden zápas so Slovenskom (1:3). Bielorusi sa so šampionátom rozlúčili so štvorbodovým ziskom, v tabuľke obsadili posledné 8. miesto.

Dimitrij Voronkov strieľa na Galéria fotiek (4) Zdroj: SITA/AP/Oksana Dzadan

Jasná dominancia ruského tímu v prvej tretine napísala scenár aj na zvyšok zápasu. Už po pol minúte sa presadil Nesterov, na neho nadviazal Galimov. Po tomto góle nahradil Šostaka jeho náhradník Kolosov. Ten však inkasoval od Šalunova i Grigorenka a nakoniec sa po druhý raz v zápase presadil Nesterov. Bielorusi sa do pásma dostávali iba sporadicky, Samonov mal minimum práce. Rusi boli aktívnejší aj v druhej tretine, ale gólovo sa nepresadili. V tretej časti hry mali Bielorusi šance na skorigovanie stavu, ale Falkovskij trafil iba konštrukciu bránky. V 53. minúte vyšla Rusom ďalšia z mnohých kombinácií, konečný stav duelu upravil Voronkov.

A-skupina:
Rusko - Bielorusko 6:0 (5:0, 0:0, 1:0)
Góly: 1. Nesterov (Grigorenko), 5. Galimov (Gavrikov), 10. Šalunov (Zadorov, Nesterov), 11. Grigorenko (Slepyšev, Voronkov), 17. Nesterov (Tarasenko, Barabanov), 53. Voronkov (Slepyšev, Grigorenko). Rozhodovali: Schrader (Nem.), Sternat – Seewald (obaja Rak.), Merten (Nem.), vylúčení: 3:5 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0.

Rusko: Samonov – Zadorov, Nesterov, Gavrikov, Provorov, Zub, Orlov, Ožiganov – Voronkov, Grigorenko, Slepyšev – Burdasov, Galimov, Šalunov – Morozov, Tarasenko, Barabanov – Tolčinskij, Timkin, Švec-Rogovoj – Kamenev
Bielorusko: Šostak (5. Kolosov) – Šinkevič, Bailen, Znacharenko, Antonov, Falkovskij, Lisovec, Solovjov, Korobov – Platt, Šarangovič, Klimovič – Protas, Komarov, Drozd – Lopačuk, Stefanovič, Kodola – Demkov, Paré, Belevič

hlasy (zdroj: IIHF):
Nikita Nesterov, obranca ROC, strelec dvoch gólov: "Bolo dobré, že sme v prvej tretine rýchlo skórovali a mohli sme sa upokojiť. Hrali sme uvoľnene a mohli sme sa pripraviť na štvrťfinále. Teraz máme chvíľu čas na oddych a už začneme myslieť na Kanadu."

Iľja Šinkevič, obranca Bieloruska: "Nemáme dobrý pocit. Nesplnili sme cieľ, pre ktorý sme sem prišli. Na začiatku turnaja sme sa vyrovnali niektorým silným súperom, ale v neskorších zápasoch sme už hrali zle. Zlý bol najmä duel s Veľkou Britániou, ten nás "rozbil." Potom sme si neverili proti Dánom a prehrali aj s nimi."

Viac o téme: Bielorusko Rusko