Poľský súper Slovenska na EURO remizoval s Ruskom: Musíme zlepšiť našu organizáciu hry

Rifat Zhemaletdinov v súboji o loptuRifat Zhemaletdinov v súboji o loptu Zdroj: SITA/AP/Czarek Sokolowski

VROCLAV - Tréner poľskej futbalovej reprezentácie Paulo Sousa bol po remíze 1:1 s Ruskom spokojný s výkonom v úvode prípravného zápasu. Mrzelo ho však, že po rýchlom góle jeho tím poľavil v nasadení. Poliaci budú 14. júna v Petrohrade prvým súperom Slovenska na EURO 2020.

Vo Vroclave sa ujali vedenia už v 4. minúte vďaka Jakubovi Swierczokovi, ktorý si otvoril strelecký účet v národnom tíme. "Na prvý presný zásah v reprezentácii som čakal dosť dlho, dôležité však je, že to tam konečne padlo. Verím, že teraz sa roztrhne vrece s gólmi," uviedol útočník Piastu Glivice pre poľské médiá. Rusi, ktorí sú protivníkom Slovákov v kvalifikácii MS 2022, vyrovnali v 21. minúte Vjačeslavom Karavajevom.

Robert Lewandowski na tribúne Galéria fotiek (4) Zdroj: TASR/AP/Czarek Sokolowski

Poľský kanonier Robert Lewandowski sa na ihrisko nedostal napriek tomu, že "kibici" viackrát mohutne skandovali jeho meno. "Už pred zápasom som avizoval, že Robert v príprave proti Rusku nenastúpi. Začali sme veľmi dobre, vychádzal nám pressing a strelili sme rýchly gól. Hrali sme obetavo, blokovali sme súperove strely. Potom sme však prestali byť aktívni, čo súper využil. Ukázalo sa, že tím Stanislava Čerčesova je spolu veľmi dlho. Musíme zlepšiť organizáciu hry i držanie lopty," zdôraznil Sousa.

Podľa portugalského kouča budú Slováci iným súperom ako Rusi. "Nestotožňujem sa s názorom, že by medzi Slovenskom a Ruskom boli paralely, sú to dva rozdielne tímy. Slováci sú veľmi agresívni na lopte a majú veľmi dobré protiútoky, no sú horší, pokiaľ ide o kontrolu celého zápasu. Do začiatku šampionátu ešte máme na čom pracovať. Musme byť ešte ambicióznejší, odvážnejší a nekompromisní v súperovej šestnástke."

Viac o téme: Rusko Poľsko