Hokejista Jake Evans po tvrdom zákroku opúšťal ľadovú plochu na nosidláchHokejista Jake Evans po tvrdom zákroku opúšťal ľadovú plochu na nosidlách Zdroj: SITA/AP/John Woods

WINNIPEG - Hokejisti Montrealu zvíťazili v prvom zápase finále Severnej divízie play off NHL na ľade Winnipegu 5:3. V drese Canadiens, ktorí položili základ triumfu tromi gólmi v prvej tretine, absentoval pre zranenie slovenský útočník Tomáš Tatar. Zápas však na konci zápasu poznačil škaredý zákrok, po ktorom musel hokejista Jake Evans opustiť ľadovú plochu na nosidlách.

Necelú minútu pred koncom do neho po tom, ako zasunul puk do opustenej bránky Jets a upravil na 5:3, v plnej rýchlosti vrazil vracajúci sa Mark Scheifele a spôsobil mu zranenia. Evans, ktorý v deň zápasu oslávil 25. narodeniny, po tvrdom strete spadol hlavou na ľad a ostal na ňom nehybne ležať. Napokon ostal pri vedomí, ale z ľadu ho odviezli až po niekoľkých minútach. Scheifele dostal za svoj zákrok trest do konca zápasu. "Dúfam, že mladý muž bude v poriadku. Mark sa snažil zabrániť gólu a išiel do toho dôrazne, nebol v tom úmysel hráča zraniť, ale bol to skutočne veľmi tvrdý náraz. Nevidel som v tom zákernosť a verím, že to vedenie ligy zoberie do úvahy," povedal tréner Winnipegu Paul Maurice. "Nechcete vidieť ako hráč ostane ležať na ľade. Zažili sme to aj v prvom kole, keď sa zranil John Tavares. Aj keď to vtedy nebol hráč z nášho tímu, je to nepríjemné," dodal tréner Canadiens Dominique Ducharme.

K incidentu sa vyjadril aj obranca Montrealu Joel Edmundson, autor dvoch asistencií. Atak Scheifele nazval "špinavým." "Keď sa ešte do tejto série vráti, tak ho čaká mizerný život," povedal Edmundson.

Druhý zápas je na programe opäť vo Winnipegu v noci na sobotu.

Viac o téme: Montreal Canadiens Jake Evans