VIDEO Djokovič preletel do tretieho kola: Federer si to užíval, víťazné Nadalove narodeniny

Novak DjokovičNovak Djokovič Zdroj: SITA/AP/Christophe Ena

PARÍŽ - Srbský tenista Novak Djokovič postúpil suverénne do 3. kola dvojhry na grandslamovom turnaji Roland Garros. V 2. kole ako nasadená jednotka zdolal Uruguajčana Pabla Cuevasa 6:3, 6:2, 6:4. Jeho ďalším súperom bude Ričardas Berankis z Litvy.

Cuevas držal s Djokovičom krok iba v úvode zápasu. Za stavu 1:1 prelomil podanie Srba, ktorý však hneď vzápätí kontroval rebrejkom a v ďalšom priebehu duelu na dvorci dominoval. Vlaňajší finalista sa opieral o kvalitný servis, mal navrch v dlhých výmenách.

Federer spokojný s výkonom

Ďalej ide aj ôsmy nasadený Švajčiar Roger Federer. Dvadsaťnásobný grandslamový šampión zvíťazil v atraktívnom súboji nad Chorvátom Marinom Čiličom 6:2, 2:6, 7:6 (4), 6:2. Chlieb sa lámal v tajbrejku tretieho setu, v ktorom Federer výborne podával. V úvode štvrtého dejstva po dvojchybe Čiliča súpera brejkol a náskok 4:1 už pretavil na postup do 3. kola, kde ho čaká Nemec Dominik Köpfer. Federer vyhral prvýkrát v tomto roku dva zápasy za sebou.

Švajčiarsky tenista Roger Federer Galéria fotiek (12) Zdroj: SITA/AP/Michel Euler

"Na kurte som si to dnes užil, s výkonom som veľmi spokojný. Vedel som, že to bude náročné, pretože Marin je veľmi skúsený a bojuje až do konca. Počas celého zápasu ma držal servis. Kľúčový bol vyhratý tajbrejk tretieho setu, ktorý mi dodal veľa sebavedomia. Som rád, že môžem byť opäť v Paríži, je to pre mňa veľká česť," uviedol Švajčiar v prvom pozápasovom rozhovore s bývalým francúzskym tenistom Cedricom Piolinom.

Oslávenec Nadal

Úlohu favorita potvrdil aj obhajca titulu Španiel Rafael Nadal. Trinásťnásobný víťaz antukového vrcholu sezóny si poradil s domácim Francúzom Richardom Gasquetom 6:0, 7:5, 6:2. So súperom mal problémy iba v druhom sete, v ktorom Gasquet vyrovnal z 3:5 na 5:5. V koncovke však mal navrch Nadal, ktorý si v 3. kole zmeria sily s Britom Cameronom Norriem. Španiel dnes oslavuje 35. narodeniny.

Novak Djokovič (Srb.-1) - Pablo Cuevas (Urug.) 6:3, 6:2, 6:4

Roger Federer (Švajč.-8) - Marin Čilič (Chor.) 6:2, 2:6, 7:6 (4), 6:2

Ričardas Berankis (Lit.) - James Duckworth (Austr.) 7:5, 2:6, 7:6 (4), 6:0

Philipp Kohlschreiber (Nem.) - Aslan Karacev (Rus.-24) 6:3, 7:6 (4), 4:6, 6:1

Dominik Köpfer (Nem.) - Taylor Harry Fritz (USA-30) 6:3, 6:2, 3:6, 6:4

Jannik Sinner (Tal.-18) - Gianluca Mager (Tal.) 6:1, 7:5

Cameron Norrie (V. Brit.) - Lloyd Harris (JAR) 4:6, 6:3, 6:3, 6:2

Diego Sebastian Schwartzman (Arg.-10) - Aljaž Bedene (Slov.) 6:4, 6:2, 6:4