Audit v Barcelone odhalil fiktívne faktúry a zmluvy: Bývalý prezident dostal klub na pokraj krachu!

Hráči BarcelonyHráči Barcelony Zdroj: SITA/AP/Joan Monfort

BRATISLAVA - FC Barcelona prežila náročnú sezónu, v ktorej sa jej nielen nepodarilo siahnuť na ligový titul či triumf v prestížnej Lige majstrov, ale ešte je neustále prenasledovaná rôznymi kauzami. Tie sa týkajú predovšetkým v tejto chvíli už bývalého prezidenta klubu Josepa Mariu Bartomeua, ktorý sa dostal do konfliktu s Lionelom Messi či so samotnými fanúšikmi.

Nový šéf Joan Laporta dal po svojom príchode do klubu urobiť audit klubových finanicí a podľa informácií známeho portálu Goal.com sa ukázalo viacero nezrovnalostí. V slávnom španielskom veľkoklube sa mali uzatvárať dvojité zmluvy a objavené boli aj fiktívne faktúry. Vedenie Joana Laportu musí v blízkej dobe vysvetliť výsledky auditu, ktorý prebieha vo viacerých oddeleniach klubu.

Prezident FC Barcelona Josep Galéria fotiek (2) Zdroj: SITA/AP/Emilio Morenatti

Prezident sľúbil, že výsledky auditu zverejní na valnom zhromaždení, na ktorom bude potrebné schváliť hospodársky rok 2019/20 a 2020/21. Laporta už na svojej prvej tlačovej konferencii priznal, že na povrch vychádzajú problémy, ktoré budú musieť v Barcelone vyriešiť. "Niektoré sú prekvapivé, niektoré znepokojujúce a ďalšie ešte komplikovanejšie, ale máme riešenie. Budeme maximálne transparentní, pretože to, čo nájdeme, musí byť vysvetlené," ubezpečil Laporta. Informoval o tom portál forcabarca.sk.

Viac o téme: Španielsko FC Barcelona La Liga
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: Športky