VIDEO Nezvyčajný moment v zápase Federera: Pozrite, čo vytočilo jeho súpera!

Švajčiarsky tenista Roger FedererŠvajčiarsky tenista Roger Federer Zdroj: SITA/AP/Michel Euler

PARÍŽ – V zápasoch švajčiarskeho tenistu Rogera Federera sa len zriedkakedy objavujú kontroverzné situácie, ktoré vyústia do výmeny názorov s rozhodcom či dokonca so súperom. Jeden takýto nezvyčajný moment mohli diváci sledovať počas duelu bývalej svetovej jednotky s chorvátskym obrom Marinom Čiličom.

Na výsledkovej tabuli svietil stav 2:6, 3:1 a 40:40 z pohľadu Čiliča, kedy empajrový rozhodca Emmanuel Joseph prerušil zápas kvôli tomu, že Federer sa nestihol vrátiť na príjem, kým jeho protivník už bol pripravený podávať. Víťaza Roland Garros z roku 2009 zdržal uterák, ktorý si počas pandémie koronavírusu hráči prenášajú sami. Čilič sa tak zrejme obrátil na rozhodcu s reklamáciou.

"Marin, hrám príliš pomaly?" reagoval na nahnevaného chorvátskeho bombardéra Federer. "Nie, nie, chápem pravidlo," pokračoval takmer štyridsaťročný tenisový matador. "Nehral si príliš pomaly, ale pri viacerých situáciách som ťa musel čakať," odpovedal Čilič. "Rozumiem, ale idem z jedného rohu do druhého a snažím sa preniesť svoj uterák. Nerobím to však naschvál," obhajoval sa jeden z najlepších hráčov histórie.

Myslím, že to bolo nedorozumenie

Dvadsaťnásobný grandslamový šampión sa k inkriminovanému momentu vrátil aj na pozápasovej tlačovej konferencii: "Najskôr som nerozumel, v čom je problém. Nevedel som, že Marin je nahnevaný, ale nemyslím si, že som hral pomaly. Odohral som stovky zápasov a súperov nenechávam čakať pridlho, no Marin chcel hrať rýchlejšie. Myslím, že to bolo nedorozumenie," vyhlásil Federer. Na jeho obranu sa postavil aj známy expert Eurosportu Mats Wilander.

Federer nakoniec Čiliča zdolal, ale počas takmer 160 minút trvajúcej bitky stratil nemálo síl. Kľúčom k úspechu bol tajbrejk tretieho setu, ôsmeho hráča sveta podržal servis a vo štvrtom dejstve si už bez výraznejších problémov dokráčal za víťazstvom.

V treťom kole čaká na bazilejského rodáka Nemec Dominik Köpfer (59. miesto v rebríčku ATP). Federer sa nachádza v rovnakej časti pavúka ako jeho veční rivali Rafael Nadal a Novak Djokovič, na svetovú jednotku môže naraziť už vo štvrťfinále.

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 8
Viac o téme: Roger Federer Marin Čilič
  • Autor: © Zoznam
  • VIDEO: Eurosport
  • Zdroj: Športky/Patrik Seman

Súvisiace články