Slováci sa vrátia do Fínska: Poznáme našich budúcoročných súperov na MS v hokeji

Na snímke smutní slovenskí hokejisti po prehre 1:6 vo štvrťfinálovom zápase s USA Na snímke smutní slovenskí hokejisti po prehre 1:6 vo štvrťfinálovom zápase s USA Zdroj: TASR/Jaroslav Novák

RIGA - Tohtoročné MS v hokeji sa ešte zďaleka neskončili, no slovenský hokej už myslí na tie budúcoročné. Po deviatich rokoch sa vrátime do Fínska, teda na miesto, kde sme získali dva cenné kovy - bronz (2003) a striebro (2012).

Základné skupiny MS sa tvoria na základe poradia v rebríčku IIHF, v ktorom zverenci Craiga Ramsayho okupujú deviatu priečku. Pre šampionát vo Fínsku (Helsinki/Tampere) tak patríme do skupiny A.

Našich chlapcov čaká zrejme najprijateľnejšia skupina za posledné roky. Zo slabších tímov si zahráme proti Taliansku, Kazachstanu a Dánsku. Nároční, ale nie neporaziteľní budú Švajčiari a Nemci. Hokejky skrížime aj s Američanmi, ktorí nás zarmútili výhrou 6:1 vo štvrťfinále turnaja v Rige. Našim posledným súperom bude jeden z dvojice Kanada/Fínsko.

V B skupine sa nachádzajú českí hokejisti, ktorí, podobne ako Slováci, vypadli už v prvom zápase play-off. Našich bratov nečaká nič jednoduché - z gigantov vyzvú jedného z dvojice Kanada/Fínsko, ďalej Rusko a Švédsko. Ľahké to nebudú mať ani proti Lotyšom, Nórom či Bielorusom. Najpríjemnejším súperom by mali byť hokejisti Veľkej Británie. 

SKUPINA A
Kanada/Fínsko
USA
Nemecko
Švajčiarsko
Slovensko
Dánsko
Kazachstan
Taliansko

 

SKUPINA B
Kanada/Fínsko
Rusko
Česko
Švédsko
Lotyšsko
Nórsko
Bielorusko
Veľká Británia
Viac o téme: Slovensko MS v hokeji 2022
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: Športky

Súvisiace články