Nechutné správanie fanúšikov Mexika: Rozhodca musel rázne zakročiť!

Fanúšikovia MexikaFanúšikovia Mexika Zdroj: SITA/AP/Jack Dempsey

DENVER - Postup futbalistov Mexika do finále Ligy národov zóny CONCACAF zatienilo správanie ich fanúšikov. Priaznivci vo štvrtkovom dueli proti Kostarike v Denveri skandovali homofóbne heslá, kvôli ktorým musel byť zápas na tri minúty prerušený.

Mexickí fanúšikovia sprevádzali nevhodnými pokrikmi každý dotyk s loptou kostarického brankára Leonela Moreiru. Keď neposlúchli varovania z ampliónov na štadióne, musel v závere rozhodca duel na niekoľko minút zastaviť.

Mexický zväz bol za podobné správanie svojich fanúšikov potrestaný v minulých rokoch niekoľkokrát. FIFA s ním napríklad viedla disciplinárne konanie po majstrovstvách sveta 2018 v Rusku.

Mexiko porazilo v bezgólovom zápase Kostariku 5:4 v penaltovom rozstrele. V nedeľňajšom finále sa stretne s domácimi Spojenými štátmi americkými, ktoré zdolali 1:0 Honduras.

Viac o téme: Mexiko Kostarika CONCACAF Leonel Moreira