Pred EURO sa chcú chytiť na Slovákoch: Bola by to vzpruha pred odletom na šampionát!

Franco FodaFranco Foda Zdroj: SITA/AP/Scott Heppell

VIEDEŇ - Rakúski futbalisti sa chcú v nedeľnom prípravnom stretnutí so Slovenskom (17.30 h vo Viedni) víťazne naladiť na EURO 2020 a potešiť svojich fanúšikov. Predošlé dva zápasy totiž prehrali a tréner Franco Foda očakáva od hráčov zlepšenie najmä v ofenzívnej činnosti.

Rakúšania majú v záverečnej príprave na šampionát za sebou jeden duel, v stredu prehrali v Middlesbrough s domácou anglickou reprezentáciou 0:1. Predtým v marci v rámci kvalifikácie MS 2022 podľahli doma Dánsku hladko 0:4. V štyroch zápasoch v tomto kalendárnom roku si pripísali jediné víťazstvo - nad Faerskými ostrovmi.

"Proti Anglicku sme neodohrali zlý zápas. Mužstvo ukázalo, že si môže merať sily s najlepšími tímami v Európe. Ukázalo sebavedomie a elán. Verím, že rovnako pristúpia hráči aj k zápasu so Slovenskom, aj keď stále vidím priestor, aby robili veci lepšie. Najmä čo sa týka ofenzívy očakávam, že budeme hrať odvážnejšie," citovala agentúra APA slová šéfa rakúskej lavičky.

Foda si uvedomuje, že každý dobrý výsledok pôsobí na mužstvo ako morálna injekcia. "Niežeby záležalo iba na tom, či vyhráme. V príprave sú prvoradé iné veci, vyskúšanie si taktiky a rôznych schém. Ale áno, z hľadiska morálky a sebavedomia mužstva je dôležité dosahovať dobré výsledky v každom zápase. Samozrejme by som bol rád, keby sme v nedeľu proti Slovákom zvíťazili. Bola by to vzpruha pred odletom na šampionát."

Duel v Pratri bude piatym vzájomným stretnutím Slovenska s Rakúskom, v predošlých štyroch zaznamenali reprezentanti SR jednu výhru, dve remízy a jednu prehru, so skóre 3:4 v prospech Rakúska. Na zápas pustia organizátori približne 3000 fanúšikov, Rakúsky futbalový zväz však umožnil vstup iba domácim priaznivcom pri splnení stanovených podmienok. Do hľadiska sa dostanú iba diváci, ktorí sú zaočkovaní, alebo sa preukážu negatívnym testom či certifikátom o prekonaní koronavírusu. Slovenskí fanúšikovia sa nedostanú na štadión.

Rakúšania vstúpia do šampionátu 13. júna zápasom so Severným Macedónskom. Ich ďalšími súpermi v základnej skupine sú Holanďania a Ukrajinci.

Viac o téme: Slovensko Rakúsko Franco Foda
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR