VIDEO Po brutálnom zákroku čelí vyhrážkam: Šokujúce vyhlásenie o treste, to myslí vážne?

Mark Scheifele (Winnipeg) zrazil Jakea Evansa z MontrealuMark Scheifele (Winnipeg) zrazil Jakea Evansa z Montrealu Zdroj: SITA/AP/John Woods/The Canadian Press

WINNIPEG - Mark Scheifele považuje zákaz činnosti na štyri zápasy v hokejovej NHL za prísny trest, ale neodvolá sa. Oddelenie pre hráčsku bezpečnosť ho potrestala za zákrok na Jakea Evansa v úvodnom zápase finále Severnej divízie s Montrealom.

"Výška trestu je prehnaná, ale oddelenie pre hráčsku bezpečnosť má na to právo. Musia určiť precedens, ktorým regulujú hity, najmä, ak príde k zraneniu. Nesúhlasím s rozhodnutím, ale teraz určili hranicu a to posunie celú ligu," citovala Scheifeleho agentúra AP.

Dvadsaťosemročný útočník čelí po svojom zákroku vyhrážkam, rovnako ako jeho rodina: "Dostávam hrubé telefonáty, urážajú ma aj v online priestore. Ja som už veľký a vyrovnám sa s tým, ale obťažovanie mojej rodiny je neakceptovateľné."

Scheifele vrazil do Evansa, ktorý sa zblízka snažil zasunúť puk do prázdnej bránky počas hry Winnipegu bez brankára. Evans spadol na hlavu a zostal nehybne ležať, po ošetrení ho odniesli na nosidlách a neskôr mu diagnostikovali otras mozgu. Scheifele však odmieta úmysel zraniť súpera: "Chcel som zabrániť gólu, nikdy nejdem na ľad s myšlienkou niekomu ublížiť. Dúfam, že bude v poriadku a čo najrýchlejšie sa zotaví, modlím sa za neho."

Viac o téme: Winnipeg Jets Montreal Canadiens Mark Scheifele Jake Evans
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články