Fantastická správa z európskeho šampionátu: Slovenská reprezentantka získala medailu

Mariana Petrušová Mariana Petrušová Zdroj: SITA/MTI/Szilard Koszticsak

POZNAŇ - Slovenská reprezentantka v rýchlostnej kanoistike Mariana Petrušová získala na ME v Poznani bronzovú medailu v K1 na 1000 m. Vo finále finišovala tretia s takmer štvorsekundovou stratou na víťaznú Maďarku Alidu Gaszóvu. Striebro vybojovala Chorvátka Anamaria Govorcinovičová.

Petrušová postúpila z rozjázd priamo do finále najrýchlejším časom a v sobotu sa dlho držala na striebornej priečke. V závere ju predstihla Govorcinovičová, no Slovenka odrazila nápor Španielky Laury Pedruelovej a potvrdila medailové ambície. Na II. európskych hrách v Minsku v roku 2919 bola bronzová na 5000 m trati.

Petrušová spoločne s Lisou-Mariou Gamsjägerovou sa predstavila aj vo finále K2 na 500 m. Slovenský dvojkajak obsadil deviate miesto, za víťazným maďarským duom Danuta Kozáková, Dora Bodónyiová zaostal o vyše šesť sekúnd. Erik Vlček skončil v B-finále K1 na 1000 m piaty s vyše trojsekundovým mankom na Dána Reneho Poulsena. V konečnom účtovaní to znamenalo 14. priečku.

výsledky A-finále na 1000 m:

ženy:

K1: 1. Alida Gaszóva (Maď) 4:15,944, 2. Anamaria Govorcinovičová (Chor.) +2,624, 3. Mariana PETRUŠOVÁ (SR) +3,951

muži:

K1: 1. Bálint Kopász (Maď.) 3:41,232, 2. Fernando Pimenta (Portug.) +1,435, 3. Artur Peters (Belg.) +3,135

C1: 1. Martin Fuksa (ČR) 4:06,417, 2. Conrad Scheibner (Nem.) +1,423, 3. Kirill Šamšurin (Rus.) +1,950

výsledky B-finále na 1000 m:

muži:

K1: 1. Rene Poulsen (Dán:) 3:46,701...5. Erik VLČEK (SR) +3,350

výsledky A-finále na 500 m:

ženy:

K2: 1. Danuta Kozáková, Dora Bodónyiová (Maď.) 1:44,175, 2. Karolina Najová, Anna Pulawská (Poľ.) +1,245, 3. Volga Chudenková, Marina Litvinčuková (Biel.) +1,275...9. Mariana PETRUŠOVÁ, Lisa-Maria GAMSJäGEROVÁ (SR) +6,323

C2: 1. Ludmila Luzanová, Anastasija Četverikovová (Ukr.) 2:05,252, 2. Lisa Jahnová, Sophie Kochová (Nem.) +1,543, 3. Virág Bállová, Kincso Takácsová (Maď.) +3,043

Viac o téme: Mariana Petrušová
  • Autor: © Zoznam