Manchester United čaká dôležitá zmena: Nečakaný krok od nenávideného majiteľa!

Old TraffordOld Trafford Zdroj: SITA/AP/Jon Super

MANCHESTER – Spoluvlastník futbalového Manchestru United Joel Glazer v piatok oznámil, že plánuje fanúšikom ponúknuť rovnaký počet klubových akcií s hlasovacím právom, akým disponuje jeho rodina. Týmto krokom chce urovnať spor, ktorý vznikol po tom, ako sa vedenie “červených diablov“ zapojilo do neúspešného projektu Európskej Superligy (ESL). Informovala o tom agentúra AP.

"Fanúšikovia sú dušou Manchestru United a chcem zabezpečiť, aby sa mohli vo väčšej miere podieľať aj na vedení klubu. Už niekoľko mesiacov s nimi diskutujeme o možnom prerozdelení akcií. Naša spolupráca bude v nasledujúcich týždňoch ešte intenzívnejšia, aby sme všetko stihli pred začiatkom novej sezóny,“ povedal Glazer po stretnutí, ktoré so zástupcami absolvoval prvýkrát od vstupu do klubu v roku 2005.

Vzťahy fanúšikov s Glazerovcami neboli od začiatku ideálne, zorganizovali viacero protestov a všetko vyvrcholilo po oznámení vstupu do projektu ESL. Začiatkom mája, približne dve hodiny pred výkopom duelu 34. kola anglickej Premier League proti Liverpoolu, dokonca vtrhli na štadión. Asi dve stovky z nich vnikli na trávnik, niektorí odpálili aj dymovnice. Duel neskôr odložili a klub z projektu vystúpil.

Viac o téme: Manchester United Joel Glazer
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články