Rakúsky tréner počíta s útočnou oporou na zápas so Slovákmi: Štart Alabu je otázny

David Alaba v drese RakúskaDavid Alaba v drese Rakúska Zdroj: SITA/AP/Ronald Zak

VIEDEŇ - Tréner rakúskej futbalovej reprezentácie Franco Foda počíta v nedeľnom prípravnom zápase proti Slovensku aj s útočníkom Markom Arnautovičom. Toho limitovalo svalové zranenie, už však absolvoval dve plné tréningové jednotky a v súboji vo Viedni (o 17.30 h) by mal hrať.

Ako nemecký tréner povedal na sobotnej predzápasovej tlačovej konferencii, stále sa nerozhodol či bude hrať obranca David Alaba z Realu Madrid, resp. kto pôjde do brány. "Všetci hráči sú fit, to nám dá viac možností a môžeme hrať v plnej sile. Môžeme variovať hráčov najmä v ofenzíve, uvidíme ďalších aj pri striedaniach. Mám tu 26 futbalistov, všetci majú moju plnú dôveru. Aj tí, čo mali zdravotné problémy," citovala Fodu agentúra APA.

Alaba len nedávno prestúpil z Bayernu Mníchov do Realu, v stredu v súboji v Anglicku, ktorý Rakúšania prehrali 0:1, hral 72 minút. "Je univerzálne použiteľný, ešte sa rozhodneme. Je mimoriadne dôležitý hráč, už dozrel na úlohu lídra, stal sa otcom. Je dobré, že vyriešil klubovú budúcnosť," povedal kouč na adresu 28-ročného Alabu.

Tridsaťdvaročný Arnautovič odohral sezónu v čínskom Šanghaj Port, pričom mu podľa vlastných slov veľmi prekážala dlhá odlúčenosť od rodiny. Potvrdil, že proti Slovákom bude pripravený. "Cítim sa veľmi dobre, je to takmer na sto percent. Uvidím, či to bude na celý zápas, to by ale ešte mohlo byť priskoro. Chcem byť čo najlepšie pripravený na EURO," povedal autor 26 reprezentačných gólov (v 87 dueloch), ktorý sa zranil v máji v klube. "Slováci majú dobrých hráčov, medzi opory patria Milan Škriniar a Marek Hamšík. Vieme, že keď budeme chcieť uspieť, musíme podať najlepší výkon," uzavrel Arnautovič.

Viac o téme: Slovensko Rakúsko Franco Foda
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články