Fíni sa opäť mohli spoľahnúť na skvelý výkon brankára: Nemci chcú zabojovať aspoň o bronz

Na snímke tím Fínska sa teší z postupu do finále v semifinálovom zápase Fínsko - NemeckoNa snímke tím Fínska sa teší z postupu do finále v semifinálovom zápase Fínsko - Nemecko Zdroj: TASR - Jaroslav Novák

RIGA - Fínsko postúpilo do finále majstrovstiev sveta v Rige. V druhom sobotnom semifinále vyhrali Suomi nad Nemeckom 2:1 a v súboji o zlato sa v nedeľu (19.15 SELČ) stretnú s Kanadou.

Fínsko sa stretlo s Kanadou vo finále aj na predchádzajúcom šampionáte na Slovensku. "Suomi" po triumfe 3:1 v Bratislave získali svoj tretí titul v histórii, v Rige budú bojovať o štvrtú trofej. Kanada zabojuje o svoj prvý titul od roku 2016, celkovo má z MS na konte 50 cenných kovov, z toho 26 zlatých.

hlasy po zápase

Jukka Jalonen, tréner Fínska: "Pred šampionátom by som nepomyslel na to, že by sme mohli získať druhé zlato za sebou. Je to skvelé. Máme teraz úplne iný tím ako pred dvoma rokmi, je v ňom 14 nováčikov, pre nich to bude prvá medaila. Pre fínsky hokej to je fantastický úspech, v našej krajine máme veľa skvelých hráčov. V zápase nás podržal brakár Olkinuora, je to náš kľúčový hráč. Vo finále proti Kanade musíme ukázať náš najlepší hokej."

Hannes Björninen, autor druhého gólu Fínska: "Bol to tuhý boj, som hrdý na všetkých. Snažili sme sa hrať spoľahlivo v obrane, a keď sa nám naskytli šance v útoku, chceli sme ich využiť. Strelili sme dva dôležité góly a nakoniec sme dosiahli víťazstvo. Stále sa na MS zlepšujeme. Pri mojom góle mi Anttila výborne prihral, dostal som sa až pred bránku. V tretej tretine Nemci veľmi tlačili, ale Olkinuora si počínal bravúrne. Veríme mu, urobil niekoľko veľmi dobrých zákrokov. V zápase s Kanadou sa sústredíme na našu hru. Je to posledný zápas turnaja, musíte dať do neho všetko."

Korbinian Holzer, obranca Nemecka: "Sme sklamaní, ale nemáme sa za čo hanbiť. Zajtra zabojujeme o bronz, hoci vieme, že to nebude ľahké. Ale môžem za každého hráča sľúbiť, že pôjdeme úplne nadoraz, v nádržiach nezostane ani kvapka."

Moritz Müller, kapitán Nemecka: "Súboj o bronz proti USA bude rovnako náročný ako náš zápas v základnej skupine, či dnes proti Fínsku. Vydáme zo seba všetko, aby sme získali medailu."

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 6
Viac o téme: Nemecko Fínsko
  • Autor: © Zoznam
  • VIDEO: IIHF
  • Zdroj: TASR, DPA