Mladučký talent NHL opäť na ľade: Bol to šok, mladý a zdravý chlapec s takými problémami!

Marco RossiMarco Rossi Zdroj: SITA/AP/Peter Power/The Canadian Press

ST. PAUL - Rakúsky hokejista Marco Rossi sa prvýkrát postavil na korčule od januárových komplikácií po ochorení covid-19. Devätnásťročný útočník Minnesoty Wild sa infikoval koronavírusom v novembri.

Po obligátnej karanténe mu lekári povolili štart na juniorských MS v Edmontone, no po turnaji sa jeho zdravotný stav zhoršil. Počas tréningového kempu Minnesoty klub oznámil, že bude mimo hry na dobu neurčitú a poslal ho domov do Rakúska zotaviť sa. "Bol to šok, mladý, zdravý a pracovitý chlapec s takými problémami. Skutočne šok, človek mal obavy o neho i jeho rodinu. Máme však skvelý lekársky tím, ktorý je mimoriadne svedomitý, aj tentoraz bol fantastický," povedal generálny manažér klubu NHL Bill Guerin.

Rossi, ktorého si Minnesota vybrala z deviateho miesta v drafte 2020 sa napokon dočkal, podľa Guerina na ľade vyzerá fit: "Ide mu to dobre. Všetko vyzerá naozaj v poriadku, to je veľmi pozitívne." Rossi stále čaká na debut v profilige, v sezóne 2019/2020 v juniorskej OHL nazbieral v 56 zápasoch 120 bodov za 39 gólov a 81 asistencií. Informoval o tom web NHL.

Viac o téme: Minnesota Wild Marco Rossi
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR