Auston Matthews medzi nimi nechýba: NHL zverejnila trio kandidátov na zisk trofeje Lady Byngovej

Auston MatthewsAuston Matthews Zdroj: TASR/AP/Frank Gunn

NEW YORK - Útočník Toronta Maple Leafs Auston Matthews a obrancovia Jaccob Slavin (Carolina Hurricanes) s Jaredom Spurgeonom (Minnesota Wild) sú kandidáti na zisk Lady Byng Trophy. Cenu každoročne udeľujú v hokejovej NHL za športové a džentlmenské správanie v kombinácii so športovými výkonmi. Nomináciu zverejnila oficiálna webová stránka profiligy.

Matthews bol so 41 gólmi najlepším strelcom základnej časti NHL a na čele bol aj v počte víťazných zásahov, ktorých dal 12. V 52 zápasoch mal bilanciu 21 plusových bodov a hoci na ľade strávil v priemere 21:33 minúty, inkasoval len päť menších trestov. Dvadsaťtriročný americký center bol kandidátom na zisk tejto trofeje aj v minulej sezóne, ale napokon ju získal Nathan MacKinnon z Colorada Avalanche. Matthews sa môže stať prvým hráčom Maple Leafs s touto trofejou od sezóny 2002-03, keď sa jej držiteľom stal Alexander Mogiľnyj.

Slavin strávil na ľade v priemere takmer 23 minút a často hral proti prvým útokom súperov, ale v 52 zápasoch základnej časti dostal len jeden menší trest. Dvadsaťsedemročný americký obranca strelil tri góly, pridal 12 asistencií a mal 22 plusových bodov.

Tridsaťjedenročný Spurgeon bol s 25 bodmi najproduktívnejším obrancom Wild. Kanadský hokejista s priemerom 22:05 času na ľade nazbieral v 54 zápasoch len tri menšie tresty.

Viac o téme: Jared Spurgeon Auston Matthews Jaccob Slavin Lady Byng Trophy